fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zespół Suzuki Endurance Racing Team po raz dwunasty w historii i trzeci z rzędu sięgnął po tytuł mistrzów świata Endurance, zajmując drugie miejsce w 24-godzinnym klasyku w Le Mans.

Zespół SERT w składzie: Vincent Philippe, Anthony Delhalle i Takuya Truda, od początku wyścigu walczył o zwycięstwo z zespołem Kawasaki.


REKLAMA

Zespół Suzuki pod wodzą Dominique Melianda przystępował do tego wymagającego wyścigu jako lider klasyfikacji generalnej. Głównym celem było zdobycie tytułu mistrza świata Endurance, dlatego w końcowej fazie wyścigu zawodnicy Suzuki nie podejmowali już zbędnego ryzyka.

– Walka z Kawasaki była bardzo zacięta, ale dla nas najważniejszy był tytuł i czasem trzeba było odpuścić, żeby osiągnąć cel – przyznał Anthony Delhalle.

Ostatecznie po przejechaniu 844 okrążeń, czyli ponad trzech i pół tysiąca kilometrów, różnica na mecie wyniosła zaledwie nieco ponad minutę! Trzecie miejsce zajął zespół BMW.

Tegoroczny tytuł jest też siódmym indywidualnie dla Vincent Philippe, który wszystkie swoje sukcesy odnosił na motocyklu Suzuki GSX-R 1000.

– To już mój siódmy tytuł mistrza świata, ale mam nadzieję że nie ostatni. W ten weekend nasz motocykl był doskonale przygotowany i daliśmy z siebie wszystko, by zdobyć tytuł. Uwielbiam wygrywać w Le Mans, teraz się nie udało więc za rok. – powiedział po wyścigu Vincent Philippe.

Wyniki 24h Le Mans 2012:

1 SRC KAWASAKI 844 okrążenia

2 SUZUKI ENDURANCE RACING TEAM +1:02.508

3 BMW MOTORRAD FRANCE THEVENT 840

4 YAMAHA GMT 94 839


REKLAMAREKLAMA


5 HONDA TT LEGENDS 828

Klasyfikacja generalna mistrzostw Świata Endurance 2012:

1 SUZUKI ENDURANCE RACING TEAM 128 punktów

2 BMW MOTORRAD FRANCE THEVENT 104

3 YAMAHA GMT 94 98

4 HONDA TT LEGENDS 97

5 SRC KAWASAKI 80

KOMENTARZE


REKLAMA