fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zespół Suzuki GRANDys duo zdominował drugi dzień trzeciej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w Poznaniu wygrywając wszystkie wyścigi.

Po „słodko-gorzkiej” dla zespołu Suzuki GRANDys duo sobocie, gdy swoje wyścigi wygrali Daniel Bukowski i Marko Jerman, a do mety nie dojechali Andy Meklau, Szymon Strankowski i Mariusz Durynek, w niedzielę zespół wygrał wszystkie wyścigi, w których startował.


REKLAMA

Dzień doskonale rozpoczął Daniel Bukowski, który w mistrzowski sposób rozegrał pojedynek z Markiem Szkopkiem (Team Recykl) w klasie Supersport. Aktualny mistrz Polski przez większość dystansu spokojnie jechał za swoim rywalem, aby w końcówce przeprowadzić decydujący atak. Jako trzeci finiszował, podobnie jak w sobotnim wyścigu, Sebastian Zieliński (Team Recykl). Dzięki drugiej z rzędu wygranej Daniel traci do Marka już tylko 17 punktów w klasyfikacji generalnej i – mimo że nie startował na Słowacji – nadal ma szanse na obronę tytułu.

W połączonym wyścigu klas Superbike i Superstock 1000 bezapelacyjnie najlepszy był Andy Meklau, który prowadził od pierwszego do ostatniego okrążenia. Drugie miejsce wywalczył Francuz Gwen Gabbani, a trzeci był Czech Michal Filla, który nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej sezonu. Jednak dzięki zwycięstwu Andy awansował na piąte miejsce i mimo dużej straty do lidera nadal nie stracił szans na obronę tytułu.

W Superbike trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł Marko Jerman i z przewagą 42 punktów prowadzi w mistrzostwach Polski.


REKLAMAREKLAMA


Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo: Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ potwierdziliśmy, że jesteśmy najlepsi w naszym kraju. Chciałbym, żeby wszystkie wyścigi sezonu były tak udane i wtedy z pewnością uda nam się odrobić straty, jakie ponieśliśmy na Słowacji i obronić wszystkie tytuły. Dziś cieszymy się z sukcesów, ale już jutro będziemy przygotowywać się do rundy w Moście. Za tydzień (3-4 lipca) jedziemy na Slovakiaring i zapraszamy wszystkich motocyklistów, którzy chcieliby wziąć udział w naszych treningach.

KOMENTARZE

REKLAMA