fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zespół Suzuki GRANDys duo od podwójnego zwycięstwa w klasie Superbike rozpoczął rywalizację w tegorocznych mistrzostwach Alpe Adria.

Na włoskim torze Adria Raceway duet Marko Jerman i Andy Meklau zajął dwa pierwsze miejsca w najważniejszej z klas. Marko dodatkowo z czasem 1’14.911 pobił rekord toru i zdobył bonusowy punkt za najlepsze okrążenie wyścigu.

Blisko zwycięstwa było też w klasie Superstock 1000, gdzie Jerman zajął drugie miejsce. Niestety w końcówce wyścigu opony nie pracowały tak dobrze, jak oczekiwał nasz zawodnik, ale drugie miejsce to też dobry początek sezonu. Czwarty w tym wyścigu był Andy.

We Włoszech sukces odniósł też Daniel Bukowski, który debiutując na Adria Raceway był drugi w klasie Superstock 600.

Ponieważ była to pierwsza runda tegorocznych mistrzostw Alpe Adria klasyfikacja generalna jest identyczna, jak wyniki wyścigów.

– Cieszę się z takiego początku sezonu – mówi Jacek Grandys, manager zespołu. – Malkontent powiedziałby, że można było wygrać więcej, ale najważniejsze są wysokie punkty na starcie sezonu. Następne rundy odbędą się na torach, które są doskonale znane naszym zawodnikom i liczę, że znów będziemy w czołówce.

Wyniki Alpe Adria Adria Raceway

Superbike
1. M. JERMAN SLO 2. A. MEKLAU AUT 3. J. PROSENIK SLO 4. J. HALBICH CZE 5. I. SIKORA POL

Superstock 1000
1. M. FILLA CZE 2. M. JERMAN SLO 3. M. CHOY BUL 4. A. MEKLAU AUT 5. M. SEMBERA CZE

Superstock 600
1. D. NORI ITA 2. D. BUKOWSKI POL 3. J. CHROBAK HUN 4. D. TIBALDO ITA 5. L. TOMMASINI ITA

KOMENTARZE