fbpx
A password will be e-mailed to you.

Marko Jerman, który w minionym roku razem z Suzuki GRANDys duo sięgnął po tytuły mistrza Polski i Alpe Adria w klasie Superbike w sezonie 2013 wystartuje w Alpe Adria w dwóch klasach.

Po rezygnacji Suzuki GRANDys duo z udziału w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski i skoncentrowaniu wszystkich sił na Alpe Adria, zapadła decyzja, że Marko będzie startował w klasach Superbike i Superstock 1000.

Starty w tej drugiej kategorii pozwolą Jermanowi przygotować się do finału mistrzostw Europy w Albacete, gdzie jego celem będzie miejsce w pierwszej piątce.

W obu klasach Marko dosiądzie motocykli Suzuki GSX-R 1000.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że Suzuki GRANDys duo znów zaprosiło mnie do startów w sezonie 2013 – powiedział Marko Jerman. – Współpracowaliśmy już w 2010 i 2012 roku i było to wspaniałe doświadczenie. Zespół jest profesjonalny, a ludzie bardzo sympatyczni i przyjacielscy. Mam nadzieję, że to będzie bardzo udany sezon.

Jak już informowaliśmy wcześniej, jego partnerem w zespole Suzuki GRANDys duo będzie Daniel Bukowski, który pojedzie w klasie Superstock 600.

– Cieszę się, że Marko zostaje z nami na kolejny sezon – mówi Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo – i razem powalczymy o kolejne tytuły. W tym roku mamy trochę mniej wyścigowych weekendów, dlatego Marko pojedzie w dwóch klasach. Liczę, że w obu będzie walczył o czołowe lokaty i dobrze przygotuje się do finału mistrzostw Europy w Albacete.

KOMENTARZE