fbpx
A password will be e-mailed to you.

Grand Prix of Poland FIM Supermoto World Championship oraz Supermoto European Championship już 7 czerwca 2015r. na Torze „Poznań?!

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa FIM po raz pierwszy w historii sportu motorowego przyznała Polsce prawo organizacji rundy Mistrzostw Świata w Supermoto, będącej jednocześnie rundą Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie sportu.

Gospodarzem polskiej edycji tej światowej rangi imprezy jest Automobilklub Wielkopolski, w którego ponad 90-letniej historii jest to także pierwsza tak prestiżowa impreza motocyklowa.

Gestorem cyklu imprez pn. FIM Supermoto World Championship, z upoważnienia Międzynarodowej Federacji Motocyklowej FIM jest BPROM Sport, który nie tylko określa ramy organizacyjne wydarzenia, ale również czuwa nad jego przebiegiem.

Za sprawą FIM Supermoto World Championship oraz Supermoto European Championship już 7 czerwca 2015r. Tor ”Poznań„ stanie się areną zmagań najlepszych na świecie zawodników supermoto.

Supermoto, to dyscyplina, która zapoczątkowana została w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, a stanowi połączenie wyścigów drogowych i terenowych, gdzie zawodnicy rywalizują zarówno na nawierzchni asfaltowej, jak i crossowej.

Grand Prix of Poland to czwarta (po Grand Prix Hiszpanii, Włoch i Europy) z siedmiu (przed Grand Prix Katalonii, Kolumbii i Austrii) edycji cyklu Mistrzostw Świata FIM w Supermoto oraz czwarta z sześciu edycji Mistrzostw Europy.

Aktualnie w Mistrzostwach Świata startuje 16 zawodników, w tym z: Austrii, Belgii, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kolumbii, Rumunii i Włoch.

W rywalizacji o tytuł Mistrza Europy z kolei uczestniczy 31 kierowców, w tym z: Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

W sumie w zmaganiach tych udział bierze 12 teamów sponsorskich, wśród których znajdują się: Aprilia, Honda, Husqvarna, KTM, Suzuki i TM Racing.

Aby poczuć przedsmak czerwcowych emocji podczas FIM Supermoto World Championship, zachęcamy do obejrzenia filmu promującego to wyjątkowe wydarzenie.

Automobilklub Wielkopolski serdecznie zaprasza na Tor ”Poznań„! Grand Prix of Poland Supermoto World Championship już 7 czerwca 2015r.!

Tego nie można przegapić! Wstęp wolny!

KOMENTARZE