fbpx
A password will be e-mailed to you.

Bagażu nie ma gdzie zabrać. Prędkość przelotowa raczej nie za wysoka, a po kilku godzinach jazdy ciało może odmówić posłuszeństwa.

Pytanie jakie warto sobie zadać to: jak często masz wakacje? Może większość jazdy to codzienne przebijanie się przez miejską dżunglę? Nudny odcinek drogi który codziennie wygląda tak samo. Hmm… A teraz wyobraź sobie, że Twój motocykl waży połowę (a czasem nawet mniej niż połowę, jeśli lubicie armaturę) nie straszne mu są studzienki, dziury w nawierzchni ani nawet krawężniki. Silnik reaguje na gaz jak by był na sterydach.

Lawina szczęścia

Do roboty zabieracie standardowy zestaw utensyliów, czyli max mały plecak i nagle proza życia zamienia się w niekończącą się aleję radości która trwa zaskakująco krótko… Bo do firmy też przyjedziesz wcześniej niż się spodziewałeś.

Może faktycznie nie jest to uniwersalny pojazd. Może na autostradzie jest nudno. Ale czy nie warto na wakacje po prostu pożyczyć motocykl? Jest teraz mnóstwo ogłoszeń z takimi usługami. Przy okazji możesz mieć motocykl dostosowany do wyprawy, którą planujesz i męczyć cały czas tego samego „uniwersalnego” żołnierza.

Umiejętności oraz przyjemność z jazdy

To trochę jak kupowanie nart, paralotni, czy quada tylko po to żeby pobawić się przez 2-3 tygodnie w roku… Kto bogatemu zabroni? Urlop minie, a ty jadąc w korku wielkim motocyklem zastanawiasz się czy akurat między tymi autami to się zmieścisz czy to będzie już „przygoda”.

Motocykle supermoto mają jeszcze jedną zaletę o której warto wspomnieć. Doskonale znoszą wywrotki. Dlatego czasem warto sprawdzić (w kontrolowanych warunkach) swoje umiejętności i nauczyć się czegoś nowego, bez obawy na przedwczesne zakończenie sezonu.

Kiedy połączycie ten fakt z tym, że mamy całkiem sporo torów kartingowych lub pitbikowych, to samo wyobrażenie sobie „normalnego motocykla” piłowanego tylko na 2 biegu nie brzmi zachęcająco. A taki supermociak czuje się tam jak w domu!

Podsumowując. Jeśli przez większość roku latasz małe dystanse po miejskiej dżungli. Czasem wyskakujesz na pobliskie pojeżdżawki na małych torach. Nie musisz mieć litra. Przemyśl temat. Może taki mały wariat okaże się dla Ciebie świetnym motocyklem do codziennego spełniania motocyklowych marzeń.

 

tekst: Motosapiens.pl

KOMENTARZE