fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pękająca w szwach TAURON Arena Kraków, najlepsi zawodnicy świata, emocje rosnące z każdym kolejnym okrążeniem, niespodziewane zwroty akcji oraz powietrze przepełnione zapachem wysokooktanowego paliwa i adrenaliny… Wspólnie, po raz kolejny pokazaliśmy, że to właśnie Polacy są światową potęgą SuperEnduro!

Już po raz czwarty z rzędu stolica Małopolski gościła inauguracyjną rundę motocyklowych Mistrzostw Świata. Zwycięzcą trzech poprzednich edycji jest legendarny, sześciokrotny Mistrz Świata – Tadeusz Błażusiak. Krakowską passę zwycięstw naszego rodaka zdołał jednak przerwać Brytyjczyk Billy Bolt, który pomimo zaciętej batalii ze swoimi rywalami, torem oraz niepowtarzalnym dopingiem polskich kibiców, w spektakularnym stylu zwyciężył w rodzinnych stronach Taddiego. Błażusiak walczył do ostatniego wyścigu – na swoim koncie zapisał jedno zwycięstwo oraz dwa drugie miejsca, co daje mu bardzo dobrą pozycję do walki o tytuł Mistrza Świata w sezonie 2019/2020.

Tak niesamowite widowisko warto przeżyć jeszcze raz! Wszystkich kibiców zapraszamy do obejrzenia oficjalnego podsumowania inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro 2020:

KOMENTARZE