fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już w niedzielę 15 grudnia w Łodzi odbędą się jedne z niewielu międzynarodowych zawodów w sportach motocyklowych w Polsce – druga runda Mistrzostw Świata SuperEnduro. Jednym z faworytów jest Tadeusz Błażusiak.

Czterokrotny mistrz świata SuperEnduro, motocyklista ORLEN Team, Tadek Błażusiak, przed rodzimą publicznością będzie chciał powtórzyć swój sukces z pierwszej rundy i stanąć na najwyższycm podium.


REKLAMA

17 listopada w Liverpoolu zawodnik ORLEN Team zdominował pierwszą eliminację cyklu, wygrywając wszystkie z trzech wyścigów finałowych. Nie pozostawił również złudzeń, z kim najbardziej trzeba się liczyć, celując w złoto w rozgrywanym według nowej formuły wyścigu Super Pole. To rewelacyjny początek walki o piąty z rzędu tytuł mistrzowski. Łódzka runda będzie drugą z sześciu, zaplanowanych na pełen sezon.

Obok Błażusiaka w zawodach wystartuje czołówka światowego SuperEnduro m.in. Jonny Walker, David Knight czy Danny McCanney – oraz dużo nowych twarzy ze Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Finlandii czy Niemiec.

Zawody SuperEnduro są zawsze bardzo widowiskowe – arcytrudny tor przeszkód oraz presja czasu przyczyniają się do wyjątkowych i ekstremalnych sytuacji podczas przejazdów. Takich wrażeń z pewnością nie zabraknie też i tym razem przed publicznością w Polsce.


REKLAMAREKLAMA


Przypomnijmy, że 23 listopada w Las Vegas, Tadek Błażusiak sięgnął po piąty z rzędu tytuł mistrza GEICO AMA EnduroCross. Motocyklista ORLEN Team dominuje w tej serii od pięciu lat. W 36 wyścigach rozegranych pomiędzy 2009 a 2013 r. zwyciężył aż 26 razy!

Sponsorem strategicznym II eliminacji FIM SuperEnduro World Championship jest PKN ORLEN.

KOMENTARZE


REKLAMA