fbpx

Już w niedzielę 15 grudnia w Łodzi odbędą się jedne z niewielu międzynarodowych zawodów w sportach motocyklowych w Polsce – druga runda Mistrzostw Świata SuperEnduro. Jednym z faworytów jest Tadeusz Błażusiak.

Czterokrotny mistrz świata SuperEnduro, motocyklista ORLEN Team, Tadek Błażusiak, przed rodzimą publicznością będzie chciał powtórzyć swój sukces z pierwszej rundy i stanąć na najwyższycm podium.


REKLAMA

17 listopada w Liverpoolu zawodnik ORLEN Team zdominował pierwszą eliminację cyklu, wygrywając wszystkie z trzech wyścigów finałowych. Nie pozostawił również złudzeń, z kim najbardziej trzeba się liczyć, celując w złoto w rozgrywanym według nowej formuły wyścigu Super Pole. To rewelacyjny początek walki o piąty z rzędu tytuł mistrzowski. Łódzka runda będzie drugą z sześciu, zaplanowanych na pełen sezon.

Obok Błażusiaka w zawodach wystartuje czołówka światowego SuperEnduro m.in. Jonny Walker, David Knight czy Danny McCanney – oraz dużo nowych twarzy ze Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Finlandii czy Niemiec.

Zawody SuperEnduro są zawsze bardzo widowiskowe – arcytrudny tor przeszkód oraz presja czasu przyczyniają się do wyjątkowych i ekstremalnych sytuacji podczas przejazdów. Takich wrażeń z pewnością nie zabraknie też i tym razem przed publicznością w Polsce.

Przypomnijmy, że 23 listopada w Las Vegas, Tadek Błażusiak sięgnął po piąty z rzędu tytuł mistrza GEICO AMA EnduroCross. Motocyklista ORLEN Team dominuje w tej serii od pięciu lat. W 36 wyścigach rozegranych pomiędzy 2009 a 2013 r. zwyciężył aż 26 razy!

Sponsorem strategicznym II eliminacji FIM SuperEnduro World Championship jest PKN ORLEN.

KOMENTARZE


REKLAMA

Polecane artykuły
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale nowy Kawasaki Z1000SX to…
11 spośród 18 Polaków, którzy 5 stycznia wyruszą w trasę…