fbpx
A password will be e-mailed to you.

14 000 kibiców, najlepsi na świecie zawodnicy, potężne emocje i szalona walka Tadka Błażusiaka z Billy Boltem! Mistrzostwa Świata SuperEnduro trzeba zobaczyć.

Jeżeli przed startem sezonu Mistrzostw Świata SuperEnduro 2019/2020 baliście się o niedosyt emocji ze względu na brak broniącego tytułu Coltona Haakera i Cody’ego Webba to po inauguracji w Krakowie możecie odetchnąć z ulgą. Będzie się działo przez cały sezon! Powrót Billego Bolta i Jonnego Walkera do cyklu spokojnie to rekompensuje chociaż obecność amerykańskiego duetu mogła by dołożyć jeszcze trochę ognia do rywalizacji. O ile JonnyWalker jeszcze się nie rozkręcił na miarę swoich możliwości o tyle Billy Bolt czarował swoją bajeczną techniką od samych treningów.

Wieczór Billego Bolta

Podczas wyścigów dołożył do tego potężną dawkę motywacji pokazania pełnej gotowości do wygrywania, mimo niepełnej sprawności jednej z nóg. Billy jako pierwszy pokazał, jak uciszyć wypełnioną po brzegi Tauron Arenę wprawiając 14 000 kibiców w osłupienie. Nawet niepokonany do tej pory w Krakowie Taddy Błażusiak nie zdołał obronić zwycięskiej passy przed Brytyjczykiem, któremu nikt nie powiedział, że się nie wygrywa z królem SuperEnduro na jego własnym podwórku. Billy Bolt bez ogródek walczył z Tadkiem chcąc go zdetronizować.

Mimo, że Taddy w pięknym stylu wygrał drugi wyścig z odwróconą kolejnością zostawiając Billego Bolta daleko z tyłu, to Billy po wyszarpanej wygranej w pierwszym biegu, pokazał w finałowym starciu fenomenalną jazdę przejeżdżając przez piekielnie wymagające przeszkody z dziecięcą łatwością. To będzie wymagający sezon dla Tadka Błażusiaka w drodze do 7. złota. Takie tytuły smakują jednak najbardziej, więc tym bardziej z ekscytacją czekamy na dalszą część sezonu Mistrzostw Świata SuperEnduro.

Skrót wideo SuperEnduro Kraków:

 

Wyniki SuperEnduro Kraków 2019:

  1. Billy Bolt – 63 punkty
  2. Tadeusz Błażusiak – 55 pkt
  3. Alfredo Gómez – 45 pkt
  4. Jonny Walker – 41 pkt
  5. Blake Gutzeit – 29 pkt

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Świata SuperEnduro 2019/2020:

  1. Billy Bolt
  2. Tadeusz Błażusiak
  3. Alfredo Gómez
  4. Jonny Walker
  5. Blake Gutzeit
KOMENTARZE