Mając świadomość, iż rajd w Suwałkach to dwie ostatnie rundy Mistrzostw i Pucharu Polski w Rajdach Enduro, JXRT wystawił do walki swój najmocniejszy aktualnie skład. Jak się szybko okazało do rywalizacji stanęło 22 zawodników Jarper X Racing Team, którzy reprezentowali zielone barwy klubu w klasach Weteran, E1, E2/E3, Junior 50, Junior i Quad 4K. Piaszczyste […]

Piaszczyste próby cross i enduro w sobotę trzeba było pokonać po 7 razy, natomiast w niedzielę po 6 (w klasach Junior 50 i Quad okrążeń było mniej). Do wymagających prób prowadziły dwie krótkie dojazdówki. Piaszczyste podjazdy stanowiły największe wyzwanie dla zawodników klasy Junior 50, którzy dosiadając motocykli z silnikami o pojemności 50 ccm, musieli zeskakiwać z maszyn i wpychać je własnoręcznie.

Jarper X Racing Team zalicza wyjazd na północny wschód do wyjątkowo udanych. W klasie Weteran Mariusz Woźniak (JXRT) ukończył rajd na piątym miejscu z identyczną liczbą punktów co Marek Nowik z MKM Białystok, który uplasował się oczko wyżej. W klasie E1 kolejny dobry występ zaliczył Łukasz Suchorowski (4 w rajdzie), który również miał równą liczbę punktów co trzeci w generalce Rafał Kowol z CKM Cieszyn. Wojciech Filipowicz (JXRT) był piąty.

W E2/E3 bezapelacyjnie najszybszy zarówno w sobotę, jak i w niedzielę był Paweł Szymański (JXRT). Trzecie miejsce w generalce rajdu zajął Bartek Nowakowicz (JXRT). Natomiast na piątej pozycji zawody ukończył Mirosław Pleskot (JXRT), który na koniec błysnął rewelacyjną formą.

W klasie Quad 4K na piątym miejscu dojechał Andrzej Pleskot (JXRT). W klasie Junior drugie miejsce zajął Tomasz Kuźniewski (JXRT), za którym uplasował się Mateusz Pytt (JXRT). Klasa Junior 50 to zwycięstwo Jakuba Kozłowskiego (JXRT), trzecie miejsce Pawła Kałanczyńskiego (JXRT) i czwarta lokata Piotra Woźniaka (JXRT).

Zawodnicy Jarper X Racing Team w Suwałkach zdobyli rekordową liczbę 605,5 punktów wyprzedzając tym samym Automobilklub Polski o 390 punktów.