fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jacek Czachor, to jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników w rajdach cross country oraz człowiek, który na spółkę z Markiem Dąbrowskim przetarł innym zawodnikom szlaki na rajdzie Dakar. Teraz Czachor przeciera szlaki na rajdzie Afryka Eco Race i swoją cenną wiedzę przekazuje młodemu Konradowi Dąbrowskiemu!

Za nami Africa Eco Race, rajd który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie możemy się temu dziwić – AER to impreza, która została wytyczona szlakami kultowego rajdu Paryż-Dakar. To zatem doskonała okazja do pościgania się po pustyni, szczególnie dla tych, którym nie pasuje charakterystyka obecnego Rajdu Dakar.

Advertisement

Prawie Dakar!

Tegoroczną edycję Africa Eco Race, Jacek Czachor ukończył na doskonałym szóstym miejscu. Jego podopieczny, Konrad Dąbrowski zajął rewelacyjne ósme miejsce i był jedynym juniorem w całej stawce motocyklistów. Do mety na dziewiątym miejscu dojechał Paweł Stasiaczek z Farma Prom DUUST Rally Team. Nie małym wydarzeniem podczas tegorocznej edycji był udział Marceliny Zawadzkiej, która po raz pierwszy wzięła udział w takiej imprezie i zrobiła to za kierownicą offroadowej ciężarówki. Polka ukończyła rajd i zameldowała się na mecie w Dakarze.

Trasa rajdu liczyła 6 500 kilometrów i była podzielona na dwanaście etapów. Zawodnicy ścigali się po marokańskich bezdrożach, mauretańskich pustyniach i senegalskich duktach. Polacy w komplecie zameldowali się na mecie i jest do świetna informacja! Trzymamy kciuki za kolejne starty naszych!

KOMENTARZE