fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po kolejnym zwycięskim sezonie FIM Supersport World Championship zespół Evan Bros Yamaha podpisał kontrakt z obiecującym, południowoafrykańskim kierowcą Stevenem Odendaalem, który zawalczy o mistrzostwo w 2021 roku.

Odendaal dołącza do zespołu Evan Bros Yamaha po udanym debiucie w WorldSSP. 27-letni kierowca z RPA udowodnił swoją skuteczność zajmując piąte miejsce w końcowej klasyfikacji zawodników, zdobywając 10 najlepszych wyników w 13 z 15 wyścigów. Wieloletnie doświadczenie pozwoli mu zawalczyć o tytuł w przyszłym sezonie w barwach Yamahy.

Przed 2020 rokiem Steven Odendaal przez dwa pełne sezony startował w Moto2, ma również na swoim koncie sporadyczne starty w tej serii w latach 2011-2019. Brał także udział w Mistrzostwach Europy FIM CEV Moto2, w których po ciężkiej rywalizacji odniósł spektakularne zwycięstwo.

Steven po dołączeniu do zespołu Evan Bros Yamaha WorldSSP oznajmił:

Advertisement

“Jestem bardzo podekscytowany możliwością ścigania się w barwach tak fantastycznego zespołu, jakim jest Evan Bros Yamaha. W poniedziałek, gdy pierwszy raz odwiedziłem ich warsztaty, zobaczyłem jak profesjonalnym są zespołem. Wiem, że rozumieją jak wygrywać wyścigi i mistrzostwa, dlatego nie mogę się doczekać sezonu 2021.”

KOMENTARZE