fbpx
A password will be e-mailed to you.

Levi Sherwood spróbuje powtórzyć swój sukces sprzed czterech lat na arenie Monumental Plaza de Toros przed tłumem 38 tysięcy fanów w piątek 8 marca podczas otwarcia sezonu 2013. W zeszłym roku Sherwood wygrał trzy przystanki i będzie bronić tytułu podczas sześciu kolejnych z tegorocznej serii, które rozegrane zostaną na czterech kontynentach. O miejsca na podium […]

Levi Sherwood spróbuje powtórzyć swój sukces sprzed czterech lat na arenie Monumental Plaza de Toros przed tłumem 38 tysięcy fanów w piątek 8 marca podczas otwarcia sezonu 2013. W zeszłym roku Sherwood wygrał trzy przystanki i będzie bronić tytułu podczas sześciu kolejnych z tegorocznej serii, które rozegrane zostaną na czterech kontynentach.

O miejsca na podium będą również walczyć Francuz Tom Pages, który w zeszłym sezonie uplasował się tuż za Sherwoodem i Hiszpan Dany Torres – mistrz z 2011 roku, który ubiegłoroczną rywalizację zakończył na 3 miejscu.

Torres zaliczył już pięć występów w Mexico City, mieście, które było gospodarzem Red Bull X-Fighters sześć razy rzędu w latach 2005-2010. Dobre miejsca w Meksyku spróbują zdobyć także inni pretendenci do tytułu, Josh Sheehan i Rob Adelberg z Australii, Todd Potter z USA czy Maikel Melero z Hiszpanii.

Zawody zostaną rozegrane na torze, którego szerokość wynosi zaledwie 43 metry, a powierzchnia całkowita 1452 metry kwadratowe, co z pewnością zapewni wiele emocji nie tylko dla zawodników, ale także dla publiczności.

Światowa Seria 2013 zawita również do Dubaju, Glen Helen (USA), japońskiej Osaki, Madrytu i Pretorii (RPA).

Lista zawodników – Mexico City 2013: Levi Sherwood (NZL), Josh Sheehan (AUS), Todd Potter (USA), Rob Adelberg (AUS), Tom Pages (FRA), Dany Torres (ESP), Alex Cervantes (MEX), Maikel Melero (ESP), Martin Koren (CZE), Truman Carroll (AUS), Erick Ruiz (MEX). Zawodnicy i publiczność uczczą też pamięć Eigo Sato (1978-2013), który doznał 28 lutego śmiertelnych obrażeń podczas treningu w Japonii.

Inauguracyjny przystanek światowej serii 2013 będzie można zobaczyć na żywo 9 marca o godzinie 04.45 (polskiego czasu) na Red Bull TV: http://live.redbull.tv/events/180/xf-2013-mexico-city/

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów