Czterech największych producentów motocykli z Japonii, podpisało porozumienie w sprawie standaryzacji technologii używanych w produkcji baterii. Dzięki temu wymiana baterii na inną, nową lub najzwyczajniej naładowaną będzie łatwiejsza!

Dokument podpisała Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha. Porozumienie to jest niezwykle istotne dla rozwoju technologii elektrycznych, a co za tym idzie dla zwiększenia popularności pojazdów zasilanych prądem.


REKLAMA

Plug & Play w trasie

Chodzi głównie o to, żeby właściciele motocykli mogli bez problemu kupić baterię do dowolnego motocykla w bliżej niesprecyzowanym marką sklepie. Być może dzięki takiemu rozwiązaniu producent rozwiąże największy problem motocykli elektrycznych, a więc zasięg. Wyobraź sobie sytuację, w której podróżujesz motocyklem elektrycznym, kończy Ci się prąd w baterii, a ty podjeżdżasz na stację/do sklepu i najzwyczajniej ją wymieniasz na pełną. Tanio, szybko i przyjemnie! 

Czy pomysł/porozumienie przyjmie się na innych rynkach? Czy producenci motocykli z Europy, czy obu Ameryk przyłączą się do tego w swojej prostocie genialnego rozwiązania? Czas pokaże. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się zgodą największych japońskich producentów motocykli.

 

 

KOMENTARZE


REKLAMAAdvertisement
Polecane artykuły
Kto na początku lat 80. miał motorynkę, był królem podwórka.…
Już 13 kwietnia na toruńskiej Awix Racing Arenie do pierwszej…