fbpx
A password will be e-mailed to you.

Czterech największych producentów motocykli z Japonii, podpisało porozumienie w sprawie standaryzacji technologii używanych w produkcji baterii. Dzięki temu wymiana baterii na inną, nową lub najzwyczajniej naładowaną będzie łatwiejsza!

Dokument podpisała Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha. Porozumienie to jest niezwykle istotne dla rozwoju technologii elektrycznych, a co za tym idzie dla zwiększenia popularności pojazdów zasilanych prądem.

Plug & Play w trasie

Chodzi głównie o to, żeby właściciele motocykli mogli bez problemu kupić baterię do dowolnego motocykla w bliżej niesprecyzowanym marką sklepie. Być może dzięki takiemu rozwiązaniu producent rozwiąże największy problem motocykli elektrycznych, a więc zasięg. Wyobraź sobie sytuację, w której podróżujesz motocyklem elektrycznym, kończy Ci się prąd w baterii, a ty podjeżdżasz na stację/do sklepu i najzwyczajniej ją wymieniasz na pełną. Tanio, szybko i przyjemnie! 

Czy pomysł/porozumienie przyjmie się na innych rynkach? Czy producenci motocykli z Europy, czy obu Ameryk przyłączą się do tego w swojej prostocie genialnego rozwiązania? Czas pokaże. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się zgodą największych japońskich producentów motocykli.

 

 

KOMENTARZE