fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ekipa z Poznania zaliczyła niezwykle udany start na swoim domowym obiekcie. Trójka zawodników Speed Day Racing Team wywalczyła nie tylko podwójne zwycięstwa w trzech klasach, ale i zakończyła niedzielny wyścig z “życiówkami”.

Mateusz i Jacek Molik oraz Wojciech Wieczorkiewicz, cała trójka reprezentująca Automobilklub Wielkopolski – taki skład na drugą rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski wystawił Speed Day Racing Team.

Najmłodszy z zawodników, nastoletni Mateusz Molik na co dzień ściga się w młodzieżówce Dorny – Northern Talent Cup i tam zdobywa bogate doświadczenie, które zaprezentował na torze w Poznaniu. Nastolatek z dużą przewagą zwyciężył w obu wyścigach “małych pojemności”,  jadąc w klasie Sport 250. Swój występ potraktował jednak gościnnie, nie odbierając punktów w klasyfikacji kolegom rywalizującym w WMMP.

Bardzo się cieszę, że Mateusz mógł zaprezentować się przed polskimi kibicami, obserwując jego starty jestem pewna, że wybraliśmy dla niego najlepszą drogą rozwoju. Nie najłatwiejszą, ale przynoszącą najlepsze efekty” – mówi Magdalena Molik, mama Mateusza. Podczas niedzielnego wyścigu Mateusz wykręcił swój najlepszy czas na torze Poznań w klasie 250 Sport: 1:44:491s.Do ścigania w tym sezonie wrócił również trener Speed Day, Jacek Molik. Po dwudziestu latach na starcie do wyścigu stanął już na SlovakiaRing podczas pierwszej rundy WMMP, w Poznaniu powtórzył swój sukces i dwukrotnie utrzymał pozycję lidera w klasie Supertwin 650.

Szczerze mówiąc do czynnego ścigania nie planowałem wracać, ale jak widać tego się nie zapomina!” – mówi Jacek Molik. „Bardzo się cieszę, że mogę wesprzeć przy okazji rozwój nowej klasy wyścigowej. Oby więcej takich inicjatyw i motocykli na starcie wyścigów”.

Jacek Molik podczas niedzielnego wyścigu ustanowił swój rekord w klasie Supertwin 650 na poziomie 1:42:375 sTrzeci zawodnik reprezentujący Speed Day Racing Team to Wojciech Wieczorkiewicz, utalentowany zawodnik młodego pokolenia, a wcześniej sędzia na torze Poznań. Wieczorkiewicz również dwukrotnie stawał na podium klasy Supersport 600. Jadący Yamahą R6 zawodnik uzyskał najlepszy czas okrążenia na poziomie 1:37:451.

Kolejna runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski została zaplanowana 25-26 września, również na torze w Poznaniu. Finał tegorocznych zmagań odbędzie się w październiku w czeskim Moście.

KOMENTARZE