fbpx
A password will be e-mailed to you.

12 lipca 2016 r. na Torze „Poznań” ponownie zobaczymy w ramach imprezy Speed Day rywalizację o miano Mistrza Okręgu Poznańskiego 2016 r.

Pierwszą rundę, z uwagi na niebezpieczne warunki atmosferyczne, rozegrano bez nadawania punktów do klasyfikacji końcowej sezonu.  W związku z tym wszyscy zawodnicy, którzy staną w drugi wtorek lipca na polach startowych, będą mieli taką samą szansę na zdobycie tytułu. 


REKLAMA

Otwarte Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego stworzone zostały głównie z myślą o młodych zawodnikach, którzy podczas zawodów mogą zdać egzamin praktyczny na certyfikat oraz w bezpiecznych warunkach Toru „Poznań”, pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej, rozpocząć swoją wyścigową karierę. 

Na czerwcowej rundzie, mimo niesprzyjającej aury, do wyścigu stanęło blisko 20 zawodników, w tym 10 nowych adeptów tego sportu. Po kwietniowych zajęciach organizowanych w ramach Speed Day School, do grona licencjonowanych zawodników  dołączyło 12 nowych twarzy. Z pewnością większość z nich zobaczymy na polach startowych II rundy razem z motocyklistami, którzy licencję „B” uzyskali w minionych sezonach. Obok nich do rywalizacji staną utytułowani zawodnicy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski – instruktorzy  na imprezach Speed Day, których zadaniem będzie nadanie tempa oraz szkolenie w warunkach wyścigowych. Nie będą oni jednak liczeni do klasyfikacji sezonu, gdyż puchary i nagrody mają trafiać w ręce debiutantów, jako zachęta do dalszych treningów i startów. 

W tym roku rozegranych zostanie jeszcze 5 wyścigów w następujących klasach: 

Warto zaznaczyć, że w klasach Superstock Eco mogą startować tylko motocykle seryjne, praktycznie bez żadnych przeróbek, co daje wszystkim uczestnikom równe szanse w rywalizacji. 

Kolejne rundy Otwartych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego 2016 na Torze „Poznań” odbędą się 26 lipca (wt.), 12 i 26 sierpnia (pt.) oraz 16 września (pt.). 

Serdecznie zapraszamy sympatyków wyścigów motocyklowych do kibicowania zawodnikom podczas sportowej rywalizacji, motocyklistów do udziału w imprezach Speed Day, a zawodników i przyszłych zawodników do sportowej rywalizacji w ramach Otwartych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego 2016. 


REKLAMAREKLAMA


Więcej informacji znaleźć można na stronach:

,

lub www.poznan.pzm.pl oraz na profilu FB:

KOMENTARZE


REKLAMA