fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wszyscy wiemy jak przyjemna potrafi być jazda na torze wyścigowym, dlatego przygotowaliśmy dla Was terminarz Speed Dayów na Torze Poznań! Tor Poznań to zdecydowanie jedno z najciekawszych miejsc w Polsce do pojeżdżenia na motocyklu w mocno sportowym klimacie!

Dzień Miesiąc
13-14 Kwiecień
06-07 Maj
16-17 Maj
27-28 Maj
13-14 Czerwiec
17-18 Czerwiec
08-09 Lipiec
22-23 Lipiec
03-04 Sierpień
08-09 Sierpień
22-23 Sierpień
16-17 Wrzesień
05-06 Październik
14-15 Październik

Weź udział w Motocyklowych Szkoleniach Sportowych!

Motocyklowe Szkolenia Sportowe to zajęcia dla każdego motocyklisty chcącego nauczyć się dobrze jeździć lub poprawić swoje umiejętności w kontrolowanych warunkach – jest to pierwszy krok do sportu motocyklowego. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa wykwalifikowana kadra posiadająca uprawnienia krajowe oraz światowe.

Advertisement


„Tor Poznań” na którym odbywają się ćwiczenia spełnia rygorystyczne wymagania homologacyjne egzekwowane przez europejską federację motocyklową FIM Europe. (…)

Wymagania które należy spełnić aby należeć do świata sportu motocyklowego:

  1. Sprawny i bezpieczny motocykl emitujący nie więcej niż 98 dB/A wg norm pomiaru (szczegóły na stronie http://speed-day.pl,w zakładce FAQ).
  2. Kombinezon jedno lub dwu częściowy (dopuszczalny strój tekstylny z ochraniaczami), atestowany kask, odpowiednie obuwie i rękawiczki.
  3. Posiadać lub zdać egzamin na Moto Kartę (patrz Regulaminy na stronie http://speed-day.pl).

Uczestnicy dzieleni są na 4 grupy w zależności od stopnia zaawansowania oraz uzyskiwanych czasów jednego okrążenia. Osoby, które są po raz pierwszy na szkoleniu kwalifikujemy do grupy początkującej. W trakcie zajęć możliwa jest zmiana grup, zarówno „w górę” jak i „w dół”. Każdorazowo jest to potwierdzane przez Instruktora.

Advertisement

 
Dla początkujących uczestników w 3 pierwszych sesjach organizator oferuje jazdę z instruktorem. Za instruktorem jedzie wówczas do kilku uczestników, pokonują tor optymalną nitką toru jazdy, podpatrują jak jedzie prowadzący i poprawiają ewentualne błędy.
Po zjeździe z sesji spotykają się z Instruktorem, wskazuje on elementy jazdy które powinny ulec poprawie podczas kolejnej sesji. Popołudniowe sesje są już przeznaczone do samodzielnej jazdy, można wtedy szlifować i doskonalić wcześniej zdobytą wiedzę czy umiejętności.
W pierwszych sesjach jazdy z Instruktorem nie są dla uczestników obowiązkowe.

Więcej szczegółów znajdziesz na: http://speed-day.pl/events

KOMENTARZE
Advertisement