fbpx
A password will be e-mailed to you.

Łódzcy motocykliści chcą ułatwić życie zarówno sobie jak i użytkownikom samochodów. Proszą magistrat o utworzenie specjalnych miejsc parkingowych dla motocykli.

Niedawno pisaliśmy Wam o podziękowaniach jakie motocykliści wystosowali do urzędników tego miasta za wpuszczenie ich na buspasy. To jednak nie koniec pozytywnych zmian dla jednośladów w Łodzi. Teraz użytkownicy motocykli zgłosili kolejny projekt do Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok pt. „Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli”. Wniosek jest pod numerem L0146.


REKLAMA

”Chcemy, aby wzorem wielu miast Europy, w Łodzi powstały także miejsca postojowe dedykowane motocyklistom. Każde miejsce postojowe będzie przeznaczone dla 3 – 4 motocykli i wyposażone w stojak, do którego można przypiąć motocykl. Dzięki temu motocykl będzie bezpieczny. Dzięki tym miejscom motocykliści nie będą musieli parkować w Centrum Łodzi równolegle, a prostopadle lub na skos – przez co zostanie więcej miejsca dla kierowców samochodów osobowych. Wniosek dotyczy 9 miejsc w ścisłym Centrum Łodzi przy ul. Piotrkowskiej.

Liczymy, że nasz wniosek będzie poparty przez szerokie grono fanów dwóch kółek z Łodzi. Głosowanie (w tym także przez internet) od 19 do 27 września br.

Obecnie staramy się rozpowszechnić projekt w naszym środowisku oraz wśród mieszkańców naszego miasta. Na Facebooku dział już specjalna strona poświęcona projektowi.


REKLAMAREKLAMA


Dodatkowo, zwróciliśmy się do łódzkich uczelni oraz kilku firm zarządzających biurowcami – o stworzenie takich miejsc na ich terenach. Otrzymaliśmy już pozytywną odpowiedź od Politechniki Łodzkiej – takie miejsca powstaną Łódź staje się miastem przyjaznym motocyklistom. Po wiosennej akcji z udostępnieniem motocyklistom buspasów jest to kolejny motocyklowy projekt. Liczymy na sukces” – opowiadał o projekcie Tomasz Kacprzak Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, motocyklista

Głosowanie rozpocznie się już 19 września. Zachęcamy Was do poparcia tej inicjatywy.

KOMENTARZE


REKLAMA