fbpx
A password will be e-mailed to you.

Z okazji kolejnej edycji Isle of Man TT marka Metzeler zaprezentowała specjalny zestaw opon używanych przez słynnego brytyjskiego kierowcę w kategorii Supersport.

96. edycja Isle of Man TT ruszyła w sobotę i zakończy się po niecałych dwóch tygodniach w piątek 12 czerwca najbardziej oczekiwanym wydarzeniem – Senior TT Race.


REKLAMA

Aby uczcić swoje zaangażowanie w te wyścigi Metzeler postanowił oddać hołd jednemu z najbardziej rozpoznawanych i wyjątkowych zawodników w tym sporcie. Marka stworzyła specjalną edycję opony o nazwie RR Martin Guy Racetec Special Edition.

Racetec RR Guy Martin Special Edition powstała by sławić odwagę i pasję prawdziwej ikony wyścigów motocyklowych. Nowe opony mają specyfikacją tak docenioną przez Guy’a Martina i są przeznaczone do użytku podczas wyścigów drogowych. Specjalna edycja Racetec RR Guy Martin jest dostępna w rozmiarach 120/70 ZR17 (58W) na przód i 180/55 ZR17 (73W) i 190/55 ZR17 (75W) na tył.

Racetec RR Guy Martin Special Edition została stworzona dla brytyjskiego kierowcy. Miała się sprawdzić na takich trasach jak Tourist Trophy, North West 200, Ulster Grand Prix i Pikes Peak International Hill Climb. Wszyscy fani mogą śledzić historię i rozwój tego produktu, opowiedzianą w pierwszej osobie przez Guy’a Martina na stronie, na której od 5 czerwca będzie można również kupić, bezpośrednio online, wspomniany komplet opon.

Racetec RR przeznaczony jest dla kierowców z każdego poziomu i pasjonatów, którzy korzystanie z toru traktują, jak hobby. Opony sprawdzą się szczególnie na maszynach klasy supersport, ale także na nakedach.


REKLAMAREKLAMA


W porównaniu do standardowej wersji RR Racetec różni się również wyglądem. Imię kierowcy z Kirmington jest widoczne na boku opony, a legendarny symbol z czaszką i kluczami Guy’a Martin’a ”wygrawerowany„ jest i powielony we wzorze bieżnika, jasno określając w ten sposób rodowód opony.

Racetec RR to ewolucja Racetec Interact. Pochodzi bezpośrednio z doświadczeń firmy Metzeler w wyścigach drogowych, w których marka bierze udział od wielu lat ze świetnymi rezultatami. W 2014 roku, zawodnicy wspierani przez Metzeler stanęli na podium 39 razy, w tym 16 razy zwyciężyli w najważniejszych wyścigach drogowych.

Ponad 15 zawodników wybrało opony Metzeler do wyścigów w różnych zawodach drogowych w tym roku. Należą do nich, Guy Martin, William Dunlop, Alistair Seeley, Martin Jessop, Hutchinson, Gary Ian Johnson, Dean Harrison, Ivan Lintin Hillier, James, Michael Rutter, Glenn i Ben Wilson Irwin. Obecność Metzeler na Isle of Man TT to część historii marki.

KOMENTARZE


REKLAMA