fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zarówno nowe motocykla jak i używane zaliczyły w zeszłym miesiącu spadek zainteresowania. Tradycyjnie już motorowery sprzedają się fatalnie.

W marcu 2016r. zarejestrowano 3 808 nowych jednośladów. Spadek wyniósł aż 32% i tym razem przyczyniły się do niego nie tylko motorowery, których zarejestrowano 1 727, czyli o 41,6% mniej niż w marcu 2015r. Jest to też pierwszy po 20 wzrostowych miesiąc kiedy spadek odnotowały też motocykle.

Motocykle

2 081 nowych motocykli zarejestrowanych w ostatnim miesiącu oznacza, że trwający przez 20 miesięcy nieprzerwany wzrost sprzedaży został zatrzymany. W marcu ubiegłego roku zarejestrowano o 547 motocykli więcej. Oznacza to spadek o 20,8%. Przed nami kwiecień, który do tej pory, można powiedzieć tradycyjnie, był miesiącem o najwyższym zainteresowaniu klientów nowymi i używanymi jednośladami. Zobaczymy zatem, czy marzec okazał się tylko chwilowym przestojem, czy może zwiastuje nowy trend.

Tradycyjnie już większość sprzedaży, aż 62% (od stycznia do marca) stanowiły 125-tki. Tutaj niezmiennie największą popularnością cieszą się jednoślady Romet Motors i Junaka. Na trzecim miejscu wylądował Zipp. Drugim najpopularniejszym segmentem są maszyny powyżej 750 ccm.

Jeśli chodzi o motocykle używane to od stycznia do marca br. zarejestrowano 11 331 (-13,5% r/r) takich jednośladów. Spadek w tej grupie jest mniejszy niż w motocyklach nowych. Trójka najpopularniejszych marek w tej części rynku to niezmiennie: Honda, Yamaha i oczywiście Suzuki.

Motorowery

Sprzedaż nowych motorowerów zaliczyła spadek o aż 41,6%. Jakoś się temu nie dziwimy i oczywiście ten trend na pewno będzie trwał. Używane motorowery zaliczyły mniejszy spadek, o 29,9%.

Najpopularniejsze wśród nowych maszyn to jednoślady marek: Romet Junak i Zipp. Z używanych małych jednośladów największym zainteresowaniem cieszą się: peugeot, Piaggio i Yamaha.

KOMENTARZE