fbpx
A password will be e-mailed to you.

Polska firma Ceramizer działa od lat 90. i specjalizuje się w produkcji preparatów do regeneracji i konserwacji pojazdów i urządzeń, wykorzystując przy tym technologię ceramizacji. W jej ofercie znajdziecie również produkty przeznaczone do motocykli, w tym przedstawiany dziś smar Ceramizer CMC, dzięki któremu smarowanie łańcucha przestanie być czynnością uciążliwą i nieprzyjemną!

Ceramizacja to technologia polegająca na wykorzystaniu cząsteczek ceramicznych do regeneracji mikroubytków w powierzchniach metalowych, które w naturalny sposób powstają w trakcie eksploatacji pojazdu. Utworzona przez nie warstwa jest bardzo twarda, równa i śliska, dzięki czemu znacząco zwiększa się sprawność i trwałość poddanych ich działaniu mechanizmów. Firma Ceramizer stworzyła szereg produktów do konserwacji silników, skrzyń biegów oraz innych podzespołów, wykorzystujących właśnie tę technologię. Są one doskonale znane na polskim rynku motoryzacyjnym i wielokrotnie nagradzane za swoją skuteczność.

Z dobrodziejstw ceramizacji mogą skorzystać również motocykliści. W ofercie firmy znajdą oni kilka produktów do silników motocyklowych: Ceramizer CM do jednostek czterosuwowych oraz jego wersję przeznaczoną do użytku w sporcie – CMX, a do tego Ceramizer CM-2T do silników dwusuwowych. Niedawno do tej linii dołączył również innowacyjny smar Ceramizer CMC, który może odmienić sposób, w jaki patrzymy na konserwację łańcuchów motocyklowych. 

Umówmy się, częste smarowanie łańcucha nie jest czynnością, którą najbardziej lubimy. Najpopularniejsze na rynku smary w sprayu mają luźną konsystencję i brudzą wszystko dookoła, a przy tym utrzymują się na powierzchni łańcucha bardzo krótko – powstała w czasie jazdy siła odśrodkowa szybko wyrzuca preparat z ogniw. 

Ceramizer CMC to coś zupełnie innego. Produkt ma konsystencję gęstego smaru i zawiera w sobie cząsteczki ceramiczne. Utrzymuje się na łańcuchu o wiele dłużej i jednocześnie dużo lepiej dba o kondycję trących o siebie elementów metalowych. Dzięki właściwościom produktu, po jego prawidłowym nałożeniu interwał między kolejnymi smarowaniami łańcucha można było wydłużyć do nawet tysiąca kilometrów! Jedno opakowanie (cztery strzykawki) starczy więc na ok. 4000 km jazdy!

Inny, znacznie lepszy jest również sposób aplikacji. Smar Ceramizer CMC wygodnie nanosimy za pomocą strzykawki (w każdym pudełku znajdują się cztery sztuki). Niewielka ilość wyciśnięta wzdłuż łańcucha, na jego wewnętrzną część, po kilku zakręceniach kołem rozprowadza się równomiernie po wszystkich jego elementach. Układ napędowy pracuje lżej i ciszej, łańcuch jest chroniony przed rozciąganiem a zębatki zregenerowane i zabezpieczone przed nadmiernym zużyciem. Preparat jest skuteczny na każdym rodzaju łańcuchów motocyklowych: O-ring, X-ring jak i Z-ring.

Niewielką strzykawkę ze smarem Ceramizer CMC można z łatwością można schować do plecaka lub schowka w motocyklu i zawsze mieć ze sobą. Taka forma jest z pewnością bezpieczniejsza niż puszka smaru pod ciśnieniem. 

Więcej informacji o smarze Ceramizer CMC oraz innych środkach polskiego producenta, a także listę sklepów, w których możecie je kupić, znajdziecie na stronie www.ceramizer.pl

 

 

 

KOMENTARZE