fbpx
A password will be e-mailed to you.

Sprawdź, co działo się podczas czwartej rundy MXGP we włoskim Trydencie i zobacz ostry pojedynek Cairoliego z Gajserem.

Na skróty:

Po wymagającym, piaszczystym sprawdzianie podczas MXGP Valkenswaard, motocrossowe Mistrzostwa Świata MXGP zawitały do Trydentu, aby tym razem sprawdzić się na twardym górskim torze w ramach MXGP Włoch. Jak przystało na obiekt w Arco Di Trento, nie brakowało pięknych widoków, ogromnych dziur i emocjonujących pojedynków.

MXGP

Mimo, że czwarty przystanek w tym sezonie odbywał się we Włoszech, to można było odnieść wrażenie, że to słoweńscy kibice okupili Trydent w ostatni weekend. Taką motywację i wsparcie miał zamiar wykorzystać Tim Gajser, których piekielnie mocno chciał w końcu przerwać zwycięską passę i dominację Antonio Cairoliego. Pokazał to w pierwszym wyścigu, kiedy po holeshocie Tonego, wskoczył mu na koło i rozpoczął ostre ataki na Sycylijczyka. Walka trwała do końca wyścigu, ale ostatecznie to Gajser mógł cieszyć się z wygranej.

W drugim wyścigu to Gajser odbjął prowadzenie po starcie i ponownie rozpoczęła się zacięta walka pomiędzy nim, a Cairolim. Zawodnicy kilkakrotnie wymieniali się prowadzeniem, ale pod koniec wyścigu zaliczył upadek, który przekreślił jego szansę na wygraną w Trydencie. Tym samym Gajser pewnie dowiózł drugie zwycięstwo tego dnia i po raz pierwszy w tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium! Tony musiał zadowolić się drugim miejscem, ale utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Pudło dopełnił Gautier Paulin, który dwukrotnie dojechał na trzecim miejscu.

MX2

W klasie małych motocykli jeżeli chodzi o zwycięzcę to nie było niespodzianki. Pnący się w górę tabeli po nieobecności w Wielkiej Brytanii Jorge Prado pewnie zwyciężył oba wyścigi, zaliczając kolejny perfekcyjny weekend. Dzięki temu Hiszpan wskoczył już na drugie miejsce w generalce i do prowadzącego Thomasa Kjera Olsena traci już tylko 20 oczek. Zaskoczeniem z kolei był słaby wynik Duńczyka, który zawody skończył dopiero na 5 miejscu i nie ustrzegł się upadków we Włoszech. Dwukrotnie na drugim miejscu finiszował były mistrz świata klasy MX85 Jago Geerts, który tym samym awansował na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej. Podjum dopełnił drugi z zawodników Red Bull KTM – Tom Vialle.

Kolejna runda dopiero 12 Maja, również we Włoszech, ale w ramach Monster Energy MXGP Lombardii. Zawodnicy mają więc chwilę na naładowanie baterii i przygotowanie się do dalszej części sezonu. Będzie się działo!

KOMENTARZE