fbpx
A password will be e-mailed to you.

Nowe skutery Romet z serii Platinium to jednoślady o ciekawym wyglądzie, które zainteresują nie tylko bardzo młodych ludzi.

Romet Latte City

Romet Latte City


REKLAMA

Zaczynamy prezentację od skutera, który Romet najwyraźniej kieruje do kobiet. Latte City w kolorze kawy z mlekiem jest wystylizowany na klasyczne włoskie skutery i z całej trójki najbardziej przyciąga wzrok. Jest optycznie lżejszy niż klasyczny Romet Retro.

Fot. Romet

Romet Latte CityFot. Romet

Jak wiadomo, panie są praktyczne, więc i skuter powinien służyć nie tylko lansowi, lecz także do jazdy np. po zakupy. Dlatego do Latte City, jako jedynego w serii, możemy dokupić akcesoryjny kufer. A także szybę, która będzie chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Romet Latte City

Latte City porusza się napędzany czterosuwowym silnikiem o pojemności 49 ccm i mocy 2,9 KM. Mniejsza moc tego silnika (w porównaniu do dwusuwów) rekompensowana jest oszczędnością paliwa, co również powinno się paniom spodobać.

Latte City kosztuje 5899 zł.

Fot. Romet

Romet Latte CityFot. Romet

Fot. Romet

Romet Latte CityFot. Romet

Romet Blu City

Romet Blu City

Gdy czytamy opis Rometa Blu City, wydaje nam się, że lekką przesadą jest kierowanie tego skutera do biznesmenów. Nawet jeśli są to młodzi przedsiębiorcy. A w katalogu znajdziemy m.in. takie zdanie: „Elegancki kształt pojazdu oraz pojemny schowek mieszczący laptopa i niezbędne dokumenty sprawi, że ten model stanie się niezastąpionym partnerem w biznesie”. Nie wierzymy w to ani trochę, chyba że ten biznes jest bardzo, ale to bardzo small.

Fot. Romet

Romet Blu CityFot. Romet

Niemniej jednak jest to świetny pojazd lecz np. dla studentów i młodych pracowników, którzy mają z domu za daleko, by jeździć rowerem.

Niebiesko-granatowy Blu City również mocno nawiązuje wyglądem do skuterowej tradycji, jednak jego projektanci najwyraźniej chcieli stworzyć pojazd bardziej męski niż Latte. Jest krótszy, bardziej zwarty i zadziorny. Temu wizerunkowi odpowiada również dwusuwowy (jak wiadomo – żwawszy niż czterotakt) silnik o mocy 3,1 KM.

Fot. Romet

Romet Blu CityFot. Romet

Romet Blu City jest nieco tańszy niż Latte – kosztuje 5799 zł.

Fot. Romet

Romet Blu CityFot. Romet

Fot. Romet


REKLAMAREKLAMA


Romet Blu CityFot. Romet

Romet White City

Romet White City w wersji 125 to jeden z jednośladów, którymi będzie można jeździć z prawem jazdy kat. B

Biały skuter z serii Platinium City to najbardziej zaawansowana konstrukcja. White City wyróżnia się nowoczesnym, lecz nie przesadnie sportowym wyglądem.

Fot. Romet

Romet White CityFot. Romet

Ma większe koła – z przodu 16-, z tyłu 14-calowe (Blu i Latte jeżdżą na dwunastkach). Różni się też hamulcami. W odróżnieniu od Blu i Latte, które na tylnym kole mają bęben, biały ma na obu osiach hamulce tarczowe. Powód jest prosty. Ta sama konstrukcja musi sprostać osiągom większego silnika, nie tylko „pięćdziesiątki”.

Fot. Romet

Romet White CityFot. Romet

Romet White City sprzedawany jest bowiem w dwóch wersjach silnikowych z dwusuwem o pojemności 49 ccm (takim jaki ma Blu) i czterosuwowym 124 ccm. W motocyklowej wersji osiąga maksymalną moc 6,6 KM i rozpędza się do 90 km/h.

Fot. Romet

Romet White CityFot. Romet

Romet White City z silnikiem 50 ccm kosztuje 5999 zł, wersja 125 jest o 300 zł droższa.

Fot. Romet

Romet White CityFot. Romet

Zobacz także

Nowe Junaki na naszych szosach

Fot. Almot

Skuter Junak Vintage - odpowiedź na klasyczną skuterową modęFot. Almot

Skuterowe nowości SYM na sezon 2014

Fot. SYM

SYM Fiddle IIIFot. SYM

Romet Retro 7 125 | Na fali

Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Posiadacze prawa jazdy kat. B będą mogli dosiąść np. takiego skutera jak Romet Retro 7 125, ale dopiero pod koniec sierpniaFot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

KOMENTARZE


REKLAMA