fbpx
A password will be e-mailed to you.

Policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego wraz z policjantami z Gdańska oraz Łodzi przeprowadzili na bramkach autostradowych A1 wzmożone kontrole trzeźwości. Akcja „trzeźwa autostrada” miała za zadanie wyeliminować z ruchu jak największą ilość kierowców, poruszających się pod „wpływem”.

Akcja odbyła się 10 lutego. Policjanci z Torunia, Grudziądza, Włocławka, Świecia, Chełmna i Aleksandrowa Kujawskiego oraz województw: pomorskiego oraz łódzkiego przeprowadzili na bramkach wjazdowych oraz wyjazdowych akcję, w której skontrolowano trzeźwość 1965 kierujących. Policjantów na bramkach mogliśmy spotkać od godziny 6.30 do 9.30.

Trzeźwa autostrada. Policja skontrolowała trzeźwość kierowców

W akcji wzięło udział 34 funkcjonariuszy policji, którzy  przez trzy godziny kontrolowali kierowców wjeżdżających, oraz zjeżdżających z autostrady. Do pomiaru trzeźwości wykorzystano urządzenie Alco-Blow, które daje możliwość badania wielu kierowców w krótkim czasie. Wśród blisko dwóch tysięcy skontrolowanych kierowców, znalazł się „tylko” jeden, jadący pod wpływem alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy i wyeliminowano go z dalszego ruchu

Policja zapowiada, że tego typu akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie i to cieszy. Jazda pod wpływem alkoholu to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Obecnie za jazdę na „podwójnym gazie” grozi utrata prawa jazdy oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

KOMENTARZE