fbpx
A password will be e-mailed to you.

Na zielonogórskim owalu rządzili żużlowcy na motocyklach i quadach oraz kierowcy w samochodach rajdowych. W powietrzu natomiast „czarowali” trickami riderzy na motocyklach, quadach i rowerach. Nie mogło oczywiście zabraknąć też najmłodszych adeptów Motocrossu zacięcie ścigających się przed licznie zgromadzoną publicznością.REKLAMA Emocji było sporo. Konkurs Freestyle wygrał Zden’k Fusek przed Arturem Puzio i Ondejem Zárubą. W […]

Na zielonogórskim owalu rządzili żużlowcy na motocyklach i quadach oraz kierowcy w samochodach rajdowych. W powietrzu natomiast „czarowali” trickami riderzy na motocyklach, quadach i rowerach. Nie mogło oczywiście zabraknąć też najmłodszych adeptów Motocrossu zacięcie ścigających się przed licznie zgromadzoną publicznością.


REKLAMA

Emocji było sporo. Konkurs Freestyle wygrał Zden’k Fusek przed Arturem Puzio i Ondejem Zárubą. W konkursach dodatkowych: Best Whip i Speed&Skillz niepodzielnie rządził František Máca. Pierwszy turniej interdyscyplinarny wygrała natomiast drużyna pod wodzą Rafała Dobruckiego. Oto co niektórzy z zawodników mieli do powiedzenia już po rundzie w Zielonej Górze:

František Máca (4 miejsce FMX, 1 miejsce Best Whip, 1 miejsce Speed&Skillz) – „Bardzo się cieszę, że zostaliśmy zaproszeni do Zielonej Góry. Przyjechaliśmy w trójkę ze Zdenkiem i Ond ejem i każdy z nas był myślę tak samo zadowolony. Tor przygotowany przez organizatora był bardzo fajny, dwa spore ziemne lądowania wymagały sporo przygotowań, ale efekt był bardzo dobry. W kwalifikacjach miałem dobry przejazd i ukończyłem je na pierwszym miejscu. Dlatego też nastrój przed finałem, zwłaszcza po wygraniu dodatkowych konkursów, miałem rewelacyjny. Niestety w finale nie wszystko poszło tak jak planowałem i w efekcie zająłem tylko czwarte miejsce. No ale właśnie taki jest ten sport – nieprzewidywalny. Pogoda nas nie rozpieszczała, ponieważ było zimno, jednak organizatorzy spisali się na medal. Mogę śmiało powiedzieć, że organizatorzy moga być z siebie dumni, ponieważ zarówno konkurs, turniej interdyscyplinarny jak i żywiołowe reakcje bardzo licznej publiczności nakręcały nas zawodników, aby dać z siebie wszystko. Z niecierpliwością czekam na kolejne zaproszenie na Skillz Up i jestem szczęśliwy, że mogłem wystartować w Zielonej Górze.”

Artur Puzio (2 miejsce FMX) – „Warunki do startów nie były łatwe, ale niestety w tym sporcie jesteśmy bardzo zależni od pogody. Organizacja zawodów w Zielonej Górze jak zwykle stała na wysokim poziomie, a samo widowisko mogło się podobać. Zmierzenie się z zawodnikami czeskimi było nowym doświadczeniem i cieszę się, że udało mi się wskoczyć na podium. Turniej interdyscyplinarny był czymś zupełnie nowym na polskiej arenie, ale sądząc po entuzjastycznych reakcjach publiczności, taki format rozgrywek bardzo dobrze się sprawdził. My również świetnie się bawiliśmy rywalizując grupowo w tak wielu dyscyplinach, kiedy do samego końca nie było wiadomo, który team wygra.”

Trzecia runda Mistrzostw Polski już 21 lipca w Łagowie, a wielki finał 11 sierpnia w Toruniu.  Szczegóły już wkrótce. Ale zanim je podamy zobaczcie co działo się w Zielonej Górze 2 czerwca na Stadionie Falubazu


REKLAMAREKLAMA


 

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup

Źródło Sportainment

KOMENTARZE


REKLAMA