fbpx
A password will be e-mailed to you.

Mimo sezonu urlopowego zawodnicy Supermoto mieli bardzo pracowity okres. Na przestrzeni dwóch tygodni rozegrane zostały aż dwie rundy, w Koszalinie i Bydgoszczy. W każdej z imprez wzięło udział ponad 30 zawodników.

W pierwszej sierpniowej rundzie klasę S2 zdominował Litwin, Aurelisus Tamonis. Za jego plecami toczyła się walka o pozostałe miejsca na podium. Zwycięsko wyszli z niej Szymon Zacharzewski oraz Marcin Rybski. Pechowcem tej rundy był Karol Mochocki, któremu kilka razy zgasł w terenie nowiutki TM.


REKLAMA

Duże emocje towarzyszyły wyścigowi w klasie C1. Pierwszy bieg od początku prowadził zawodnik Świata Motocykli Marcin Dziawer, który po zderzeniu Marka Ławrynowicza z Jędrzejem Żuralskim bez problemu dowiózł zwycięstwo. Drugi bieg należał do Żuralskiego. Za jego plecami toczyła się zaciekła walka, w której Marek Ławrynowicz aż do ostatnich metrów atakował Tomasza Nawrockiego. O wygranej zdecydowała średnica koła.

Pierwsze miejsca w klasie C2 podzielili między siebie bracia Żuralscy Paweł i Tomasz, zostawiając najniższe miejsce na podium dla Patryka Wąsa.

Dwa tygodnie później głośno zrobiło się nad Brdą w Bydgoszczy, gdzie ścigano się na świeżo wyremontowanym torze. Organizatorem imprezy był debiutujący w Supermoto klub LKT „Wyczół” z Gościeradza we współpracy z zawodnikami Marcinem Rybskim i Michałem Radłowskim.

Treningi kwalifikacyjne na nowym torze pechowo skończyły się dla Dariusza Rosika z teamu Świata Motocykli, który po wywrotce w terenie uszkodził siebie i motocykl.

W klasie C1 pierwsze pole startowe wywalczył Marek Ławrynowicz tuż przed Marcinem Dziawerem. W wyścigach Marcin bardzo dobrze radził sobie na asfalcie, jednak w sekcji terenowej musiał uznać wyższość byłego motocrossowca, Jędrzeja Żuralskiego, który wygrał zawody. Marcin zdobył identyczną liczbę punktów jak Marek Ławrynowicz, jednak gorszy czas wyścigów kwalifikacyjnych, przesunął go na 3 miejsce podium.


REKLAMAREKLAMA


W klasie C2 najlepszy był Paweł Żuralski, tuż przed bardzo ostro i widowiskowo jadącym Patrykiem Wąsem. Ostatnie miejsce na podium uzupełnił Tomek, trzeci z braci Żuralskich.

W mistrzowskiej klasie S2 niepokonany był Aurelisus Tamonis z Litwy. Jednak jego wygrana była poprzedzona ostrą walką z Marcinem Rybskim, reprezentującym lokalny klub. Gorąco dopingowany Marcin musiał uznać wyższość Litwina. Podium uzupełnił Karol Mochocki. Dzięki użyczeniu motocykla przez Tomasza Bramsona, zawodnik Świata Motocykli Dariusz Rosik, mógł ukończyć zawody i obronić 4 miejsce w generalce.

Ostatnia runda już 23 września w Starym Kisielinie na torze Wallravu.

Wyniki na stronie: http://www.automobilklub.leszno.pl/supermoto/wynikisupermoto/rok-2012.html

Tekst: Dariusz Rosik | Zdjęcia: Monika Adamcewicz

KOMENTARZE


REKLAMA