fbpx

Podczas konferencji prasowej w Hiszpanii Shoei pokazał nową, sportową skorupę. Model X-Spirit trzeciej generacji.

To po prostu musiało się stać i w sumie już od jakiegoś czasu czekaliśmy na wiadomości o nowym sportowym kasku marki. X-Spirit II obecny jest już bowiem od jakiegoś czasu na rynku, a pozostałe modele marki sukcesyjnie się zmieniały.


REKLAMA

Przy projektowaniu skorupy pomagali zarówno Marc Marquez jak i Bradley Smith. Nowy X-Spirit, jak twierdzi producent, jest jeszcze bardziej aerodynamiczny. Z Tyłu kask wyposażono w „skrzydełka”, które mają poprawić stabilność przy większych prędkościach. Zmieniła się także wyściółka, która ma teraz być jeszcze bardziej komfortowa.

Na szybce znajdzie się oczywiście pinlock zapobiegający parowaniu wizjera. W X-Spirit III zastosowano najnowszą generację tego przydatnego gadżetu – Pinlock Evo. Oczywiście szybka przystosowana jest także do używania tzw. zrywek.

Zmienił się także system wentylacji. Już w modelu X-Spirit II działał on rewelacyjnie w kolejnej generacji kasku znajdziecie dodatkowe kanały wentylacyjne także w okolicach policzków.

Kask znajdzie się w sprzedaży na początku 2016 roku. Nie znamy jeszcze polskiej ceny, ale w Wielkiej Brytanii za malowania bez grafik trzeba będzie zapłacić £549.99. X-Spirit III będzie też dostępny z grafikami oraz w wersji race replika, która ma być dopiero pokazana. Niestety cen za te modele jeszcze nie podano.

KOMENTARZE

REKLAMA