fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ostatnio napływa do nas coraz więcej informacji o nowych kooperacjach i przejęciach. Tym razem Shark, a dokładniej 2Ride Holding Group, do którego należy, poinformował o włączeniu w swoje szeregi wszystkich marek grupy Nolan

Takiego giganta na europejskim rynku motoryzacyjnym jeszcze nie było, a przecież obie marki osobno są już potężnymi koncernami. Oprócz Sharka, do grupy 2Ride należą jeszcze Bering, Segura i Bagster, natomiast Nolan ma pod sobą jeszcze takie marki jak X-Lite czy Grex. Po takiej fuzji powstanie megakoncern, w którego skład będą wchodziły aż 4 marki kasków. Może się to wydawać dziwne, ale z biznesowego punktu widzenia ma to sens.

Co zyskają klienci?

Dzięki mnogości marek, każdą z nich można pozycjonować w innym segmencie rynku, co nie tylko daje nadzieje na jeszcze lepsze wyniki finansowe grupy, ale także ucieszy klientów. Przede wszystkim jedno opracowane rozwiązanie/technologia może być wykorzystywane w wielu produktach co, być może, obniży nieco cenę projektowania i produkcji, a co za tym idzie ceny, którą będziemy musieli zapłacić za kask. Nie można także zapomnieć, że przy mocnej ofensywie azjatyckich producentów, taki ruch ze strony francuskiego holdingu może sprawić, że produkty europejskie będą stanowiły mocną konkurencję dla dalekowschodnich. Zdaje się między innymi na to wskazywać wypowiedź prezydenta 2Ride, Patricka Francois:

Naszym celem jest optymalizacja całej włoskiej, francuskiej i europejskiej wiedzy i fachowości, tak aby zaoferować naszym klientom na całym świecie produkty jeszcze bezpieczniejsze i łatwiejsze w użyciu.”

Spekulować możemy jednak w nieskończoność, a ile z tego sprawdzi się w rzeczywistości, przekonamy się pewnie dopiero za jakiś czas.

KOMENTARZE