fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ze względów ekologicznych, od 2020 roku Shark zrezygnował z plastikowych kart gwarancyjnych. W zamian za to jest kod QR prowadzący do rejestracji darmowej, 5-letniej gwarancji.

Na sezon 2020 w kolekcji kasków Shark pojawiło się wiele nowości. W katalogu znajdziecie kilkanaście nowych grafik dla dobrze znanych modeli, a także kilka zupełnie nowych kasków, które należy poznać.

W kolekcji 2020 pojawiła się jeszcze jedna nowinka. Nie rzuca się w oczy tak, jak widowiskowy Spartan GT Carbon, ale jest szczególnie ważna dla środowiska. Ze względów ekologicznych marka Shark zrezygnowała z dodawania do kasków plastikowych kart gwarancyjnych z numerem seryjnym kasku. W zamian za to do każdego egzemplarza dołączane są kody QR – doczepione na żyłce do paska zapięcia pod brodą.

Kod QR

Po zeskanowaniu smartfonem, kod QR przekierowuje użytkownika do strony internetowej wsparcia marki Shark. Można także wejść na nią manualnie – http://support.shark-helmets.com. Strona jest w 5 językach, a znaleźć tam można instrukcje, arkusze techniczne kasków, czy odpowiedzi na często zadawane pytania. Co najważniejsze, jest tam także przekierowanie do DEDYKOWANEJ STRONY REJESTRACJI 5-LETNIEJ GWARANCJI.

Jak działa 5-letnia gwarancja na kask Shark?

Zgodnie z przepisami Shark zapewnia 2-letnią gwarancję. Francuski producent zapewnia jednak wysoką jakość swoich kasków oraz satysfakcję Klientów, dlatego każdy ma możliwość darmowego przedłużenia gwarancji o kolejne 3 lata.

Z opcji darmowego przedłużenia skorzystać może każdy, kto zakupił kask Shark u autoryzowanego sprzedawcy i posiada dowód zakupu. Gwarancja chroni użytkownika przed każdym ewentualnym defektem przy produkcji lub problemem z jakością materiału w czasie 5 lat od daty zakupu. W przypadku reklamacji kasku, Klient powinien zgłosić się do sklepu, w którym kupił kask. Odbiór następuje również w tym samym sklepie.

Jak zarejestrować 5-letnią gwarancję?

Należy wejść na adres https://guarantee.shark-helmets.com/login_EN.php, założyć swoje konto i dodać do niego kask – postępując zgodnie z instrukcjami na stronie. Oto garść informacji przydatnych rejestracji:

  • numer seryjny potrzebny do rejestracji kasku znajduje się na pasku zapinanym pod brodą (ostatnie 6 cyfr).
  • Ponieważ strona internetowa z informacjami o kaskach jest ogólnie dostępna, a numer potrzebny do rejestracji kasku znajduje się na pasku do zapinania pod brodą, brak zawieszki z kodem QR nie dyskwalifikuje kasku ze sprzedaży i nie jest podstawą do składania reklamacji.
  • Strona jest w języku francuskim, angielskim, niemieckim, włoskim lub hiszpańskim. Dlatego nie pozwala na wprowadzanie polskich liter, takich jak np. ń, ś, ą itp. Podczas rejestracji należy je zastąpić odpowiednikami bez „ogonków”, czyli np. n, s, a.
  • Podczas rejestracji kasku strona nie pozwala na wprowadzanie znaków specjalnych. Dlatego wprowadzając np. nazwę sklepu należy pamiętać, aby ich nie używać.
KOMENTARZE