fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kask wylądował w naszej redakcji w połowie sezonu i był użytkowany głównie na motocyklach turystycznych oraz sprzętach klasy 125. Bez zbędnej napinki i wielkich oczekiwań.

 
Ciężko bowiem mieć wielkie oczekiwania w stosunku do kasku za około 700 złotych. Na szczęście Shark nie zawiódł i sprawdzał się bardzo dobrze przez większą cześć sezonu

Geneza i charakterystyka

Model D-Skwal zastąpił niezwykle wysłużony i niegdyś bardzo popularny model S-700. Kształt skorupy nie różni się drastycznie w stosunku do modelu np. Skwal, z tym że nie posiada w swojej skorupie LEDów. Producent zwraca szczególną uwagę na system wentylacji kasku, który został zaprojektowany w sposób specjalny. Tutaj duże znaczenie miały symulacje komputerowe. W prawdziwym świecie wentylacja nie powala na kolana, ale w przypadku w którym porównujemy ten garnek do droższej konkurencji czy kasków sportowych. Jeśli podejdziemy do tego bez większych oczekiwań, to zorientujemy się, że jest naprawdę dobrze. Ze sportem ten kask ma niewiele wspólnego. Szyba jest zdecydowanie zbyt mała na sportową pozycję za kierownicą, ale totalnie wystarczająca do podróży, szeroko pojętej turystyki, czy szybkiej miejskiej jazdy.

KASK INTEGRALNY SHARK D-SKWAL ANYAH

W turystyce docenisz system „Autoseal”, który zapewnia zdecydowanie lepszy „docisk” szyby do uszczelki – to przekłada się na to, że możesz go nie używać i korzystać z rozszczelnionej szyby – w gorszych warunkach to bardzo przydatne. Poza tym nieoceniony jest PinLock, który zabezpiecza szybę D-Skwala przed parowaniem. Poza tym Autoseal sprawia, że środku jest ciszej. Faktycznie ten kask w swojej klasie wyróżnia się wyciszeniem – oczywiście ma na to duży wpływ rodzaj motocykla, którym podróżujesz, pozycja oraz dopasowanie samego kasku, ale tutaj jest naprawdę dobrze.

Ten wygląd

Skorupa została wykonana z wtryskiwanego termoplastiku. Na jej wierzchu (w tym przypadku) znajdziemy świetną grafikę, którą może się podobać – szczególnie płci pięknej. Kask został w pełni przygotowany do montażu fabrycznego zestawu Sharktooth – jego jakości jak i sposobu montażu nie mieliśmy możliwości przetestować.

Advertisement

Wnętrze wypełnione jest wyjmowanym wnętrzem, które bez problemu wypierzesz. Poza tym kask skonstruowany jest tak, że komfortowa jazda w okularach nie tylko jest możliwa, ale i przyjemna. Wnętrze jest oczywiście oddychające i antyalergiczne. Szkoda, że nie znajdziemy pod spodem zapięcia DD, tylko klasyczny Microlock, ale znam wielu motocyklistów nie wyobraża sobie bez niego komfortowego użytkowania kasku. Kwestia gustu.

Teraz w wyprzedaży! 

Najważniejsze pozostawiam na koniec. Shark szybko się rozbił i dopasował do twarzy, nasza testerka nie miała problemu z nieprzyjemnymi uciskami czy innymi rozpraszającymi odczuciami w trakcie jazdy. Poza tym po całym sezonie D-Skwal wygląda jak wyjęty z pudełka, antiscratch faktycznie działa, bo na szybie nie znajdują się nawet najmniejsze ryski. Wszystko wygląda dobrze, nie skrzypi i pozwala ufać, że to naprawdę jest bezpieczny kask, a przy okazji niedrogi, a to przyznacie też jest dosyć istotne. 


Teraz importer proponuje ten model kasku w jeszcze lepszej cenie! Szczegóły znajdziesz w linku poniżej!

Szczegóły
KOMENTARZE