fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocrossowe Mistrzostwa Świata MXGP 2019 wystartowały. Kto zostanie w tym roku mistrzem? Sprawdźcie, co działo się w Argentynie!

Najważniejsza seria motocrossowych wyścigów na świecie rozpoczęła już nie tak egzotyczna runda MXGP Patagonii. W Argentynie na starcie zabrakło broniącego tytułu Mistrza Świata w królewskiej kategorii Jeffrey’a Herlingsa, ale wiedzieliśmy że mimo tego na nudy nie będziemy narzekać, bo stawka była piekielnie mocna, a wszyscy zawodnicy spragnieni ostrego ścigania. Dodatkowo wymagający i bardzo szybki tor gwarantował wiele różnych linii przejazdu i różnych rytmów na skokach, dzięki czemu walka była zacięta we wszystkich klasach.

Advertisement

Zobaczcie najlepsze momenty MXGP Patagonii 2019:

W królewskiej klasie MXGP, nieobecność aktualnego mistrza bez skrupułów wykorzystał Antonio Cairoli, który na celowniku w tym roku ma 10-ty tytuł. Tony potrzebował tylko chwili po starcie, żeby się rozgrzać i odjechać rywalom dowożąc w Argentynie komplet punktów. Na podium dołączyli do niego Tim Gajser (2-2) i Jeremy Van Horebeek (6-3) jadący w prywatnym zespole Hondy. Pudło w swoim zasięgu miał Roman Febvre po trzeciej pozycji w pierwszym wyścigu i świetnej jeździe w drugim. Niestety wypadek przekreślił jego szanse na dobry wynik i musiał wycofać się z wyścigu.

Obejrzyjcie skrót MXGP Patagonii 2019:

Z kolei w klasie MX2 absolutnie dominował drugi z liderów zespołu Red Bull KTM – Jorge Prado. Dwa zwycięstwa z ogromną przewagą i komplet punktów, tylko potwierdzają, że Hiszpan będzie bardzo ciężki do zatrzymania w tym sezonie. Dwa razy na drugim miejscu zameldował się Thomas Kjer Olsen na Husqvarnie, a pudło dopełnił Mitchell Evans z Australii, który zdobył tyle samo punktów, co Calvin Vlaanderen (Holandia) i Henry Jacobi (Niemcy).

Kolejna runda już 24 marca podczas MXGP Wielkiej Brytanii na torze Matterley Basin! Jest duża szansa, że już tam do walki powróci Jeffrey Herlings, więc czekamy na te zawody z jeszcze wiekszą ekscytacją.

KOMENTARZE