fbpx
A password will be e-mailed to you.

W tym sezonie nie poznamy nowegi Mistrza Ameryki w AMA Endurocrossie…

Takiej informacji nie spodziwali się ani kibice, ani zepoły fabryczne ani nawet zawodnicy, którzy ostro przygotowywali się do rozpoczęcia sezonu AMA Endurocross 2019. Nowy promotor serii – WHR Motorsports posiadający do niej prawa od końca 2018 roku ogłosił, że Mistrzostwa Ameryki EX po prostu się nie odbędą…

Ma to wynikać ze względu na problemy ze znalezieniem sponsorów, ale podłoże może być trochę inne, bo nowy i poprzedni promotor odbijają piłeczkę nie ukrywając swojego niezadowolenia z przekazania praw do serii.

„Z ogromną przykrością musimy ogłosić, że obecnie nabycie serii Endurocross jest niemożliwe ze względu na kilka problemów związanych z umową Bonniera” – komentuje Lee Collins z WHR.

Z kolei amerykańska federacja motocyklowa AMA twierdzi, że to nie jest uśmiercenie piekielnie widowiskowej serii i w zastępstwie chce zorganizować jeszcze w tym roku mistrzostwa extremalnych zawodów offroadowych. „Będziemy nadal pracować nad znalezieniem promotora, który spełni wymagania dotyczące prowadzenia krajowych ekstremalnych mistrzostw offroadowych spod znaku AMA”.

Jaka wygląda przyszłość?

Jedno jest jednak pewne – w sezonie 2019 nie będziemy mogli emocjonować się walką Codiego Webba z Coltonem Haakerem i całą śmietanką amerykańskich zawodników w AMA Endurocrossie. Czy seria powróci dowiemy się dopiero w 2020 roku. Całe szczęście, że Mistrzostwa Świata SuperEnduro mają się dobrze i jeszcze w grudniu rozpoczną się zmagania kolejnego sezonu od tradycyjnego już przystanku w Krakowie!

KOMENTARZE