fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dziś Senat głosował nad ustawą o kierujących pojazdami. Poprawka grupy senatorów, by kierowcy z prawem jazdy kat. B mogli jeździć wszystkimi motocyklami o pojemności 125 ccm, przeszła.

Senatorowie głosowali zmiany w ustawie o kierujących pojazdami. Zgłoszona przez grupę senatorów z różnych partii politycznych poprawka, żeby kierowcy z prawem jazdy kat. B mogli jeździć wszystkimi motocyklami o pojemności silnika – przeszła. Głosowali za nią prawie wszyscy obecni na posiedzeniu senatorowie.


REKLAMA

Teraz poprawkę będzie musiał jeszcze zatwierdzić Sejm (może ją też odrzucić), potem ustawa trafi do prezydenta, który ją podpisze i oficjalnie ogłosi. Przepis zacznie obowiązywać 30 dni po ogłoszeniu.

Przeczytaliśmy stenogram z wczorajszego posiedzenia Senatu, kiedy to dyskutowano nad tą poprawką. Niektóre wypowiedzi senatorów były zaskakujące. Np. senator sprawozdawca Witold Gintowt-Dziewałtowski, zapytany, dlaczego zezwolić na jazdę tylko motocyklami z automatyczną skrzynią biegów, odpowiedział m.in.:

Ja ze swojego doświadczenia powiem – mówiłem to już panu senatorowi – że jeszcze nie spotkałem ani jednego motocyklisty, który jeździłby zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Dlatego też wszystkie ograniczenia, które mamy zamiar stosować w ruchu pojazdów jednośladowych, są w moim przekonaniu pożądane.

Wszyscy zainteresowani mogą przeczytać stenogram z posiedzenia Senatu na stronie: http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,277,1.html


REKLAMAREKLAMA


Tekst stenogramu jest bardzo długi, zapis dyskusji, która nas interesuje, zaczyna się mniej więcej w 1/3 strony.

KOMENTARZE

REKLAMA