fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocyklista Akademii ORLEN Team – Kuba Piątek i dwie samochodowe załogi – Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem oraz Adam Małysz i Rafał Marton wezmą udział w Sealine Qatar, czwartej eliminacji Pucharu Świata FIA. Start 21 kwietnia.

W kategorii motocykli wystartuje zawodnik Akademii ORLEN Team Kuba Piątek, sklasyfikowany obecnie na 9. miejscu w Mistrzostwach Świata. Oprócz niego do walki stanie 14 jednośladów. Poza Polakiem na liście startowej są między innymi: Marc Coma, Ruben Faria, Jordi Viladoms, Sam Sunderland, Paulo Goncalves, Helder Rodrigues i Joan Barreda Bort. W rajdzie nie wystartuje Kuba Przygoński, który uległ wypadkowi na Abu Dhabi Desert Challenge. Zawodnik ORLEN Team jest już w Polsce, gdzie rozpoczął rehabilitację.


REKLAMA

W kategorii samochodów Pierwsze trzy numery startowe przypadły aktualnym liderom Pucharu Świata – Adam Małysz i Rafał Marton na trasę wyjadą za Władimirem Wasiliewem i Yazeedem al-Rajhim. Tuż za załogą ORLEN Team został rozstawiony powracający w tym roku do pustynnych rajdów Nasser al-Attiyah oraz jego nowy pilot Mathieu Baumel.

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, którzy są obecnie na czwartej pozycji w łącznej klasyfikacji Pucharu Świata otrzymali numer 306. W sumie na trasę wyjedzie 37 samochodowych załóg.


REKLAMAREKLAMA


– Ostatni rajd dał nam dużo nowego doświadczenia, z którym przystępujemy do kolejnej rundy Pucharu Świata. Sealine Qatar to typowa nawigacyjna przeprawa i myślę, że bardzo dużo będzie zależało tu od Jacka. Nasza załoga czuje się dość pewnie w znajdowaniu way pointów, znamy też pustynię w Katarze ze startów na motocyklach, w takim terenie jednak wszystko może się zdarzyć, co zapewne doda smaczku tej rywalizacji – powiedział Marek Dąbrowski.

Rajd zostanie rozegrany w pięciodniowej formule. Łączna długość odcinków specjalnych wynosi 1729 km. Badanie techniczne i odbiór administracyjny odbędą się na znanym m.in. z wyścigów MotoGP torze Losail International Circuit, a od poniedziałku baza rajdu przeniesie się do Umm Saeed.

KOMENTARZE

REKLAMA