fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kuba Przygoński zajął drugie miejsce na drugim etapie Sealine Cross Country Rally. Pomimo defektu skrzyni biegów udało mu się dogonić i pozostawić za sobą światową, motocyklową czołówkę.

W klasyfikacji generalnej zawodnik ORLEN Team awansował i zajmuje miejsce zaraz za liderem tracąc do niego 6 sekund.


REKLAMA

Na 413-kilometrowym odcinku specjalnym stanowiącym pętlę wokół biwaku, Kuba stracił tylko 1’39 do zwycięzcy – kierowcy fabrycznego zespołu KTM, Francisco Lopeza. Motocykliście ORLEN Team, pomimo wadliwej skrzyni biegów, udało się wyprzedzić wczorajszą pierwszą trójkę – Marca Comę, Paulo Goncalvesa oraz Pala Ullevalsetera.

– Po pierwszym etapie, wraz z serwisem fabrycznym KTM-a, podjąłem decyzję, że nie będę wymieniać silnika. Wiem, że to duże ryzyko, ale zależy mi na tym, aby nie otrzymać 15 minut kary, którą przewiduje regulamin w chwili wymiany jednostki napędowej. Wymieniliśmy jedynie zębatkę w tylnym kole, aby zwiększyć maksymalną prędkość motocykla. Zacząłem dzisiaj gonić Marca Comę, lidera wczorajszego etapu, i cieszę się, że mi się to udało. Pod koniec odcinka specjalnego jechaliśmy praktycznie wszyscy razem, a w ostatnich minutach zaczęła się mocna rywalizacja o ostateczne pozycje – komentował Kuba Przygoński.

Na trzecim miejscu, uplasował się Norweg, Pal Ullevalseter, któremu zabrakło 3’45 do dzisiejszego zwycięzcy. Marc Coma pozostał na prowadzeniu pomimo dzisiejszego piątego miejsca, a różnice pomiędzy pierwszymi czterema zawodnikami w generalce są dosłownie sekundowe. Zaraz za liderem plasuje się Kuba Przygoński ze stratą 6 sekund, tylko o sekundę wolniejszy od Polaka jest Goncalves, którego dzielą 3 sekundy od kolejnego motocyklisty – Ullevalsetera.


REKLAMAREKLAMA


Drugie miejsce po dzisiejszym etapie Sealine Cross Country Rally przypadło Polakom w każdej kategorii. Na tej samej pozycji rywalizację zakończyła polska załoga samochodowa – Martin Kaczmarski i Bartłomiej Boba, a także jadący na quadzie – Rafał Sonik. Krzysztof Hołowczyc dojechał dzisiaj do mety z 6. czasem, jednak w klasyfikacji generalnej jego wynik, to również dwójka.

KOMENTARZE


REKLAMA