fbpx
A password will be e-mailed to you.

Rodzina Scramblerów może się jeszcze powiększyć. Nie liczcie jednak na modele z małymi silnikami.

Podczas oficjalnej prasowej prezentacji modelu Sixty2 Ducati zdradziło informację, której chyba wszyscy się już spodziewaliśmy, że rodzina Scramblerów jeszcze się powiększy.

Najprawdopodobniej już niebawem zobaczymy ten model z większym silnikiem. Jak mówi Federico Sabbioni marce zależy na utrzymaniu linii w retro stylu. Oznacza to też chłodzone powietrzem silniki, czyli najpewniej jednostkę 1100 ccm, która była montowana na pokładach Monstera. Scrambler o mocy około 100 KM? jak dla nas jest to całkiem dobry pomysł!

Oczywiście przy okazji rozmowy na temat powiększenia się rodziny Scramblerów nie mogło zabraknąć pytania o motocykle dla początkujących. Klasa 125 ccm oraz 250/300 ccm bardzo dynamicznie się rozwijają jednak Ducati nie wydaje się nią, przynajmniej na razie, zainteresowane. Jak wyjaśnił Federico Sabbioni, powtarzając zresztą to co już słyszeliśmy od Claudio Domenicali, marka nie zamierza budować małych, budżetowych jednośladów. Scrambler 400 to najmniejszy motocykl jaki będzie w ofercie.

KOMENTARZE