fbpx

Schuberth wypuścił właśnie na rynek całkowicie nowy kask integralny S3, łączący w sobie niezwykły komfort i sportowe osiągi. To kolejny model niemieckiej marki, po C5 i E2, spełniający surowe wymogi nowej normy ECE 22.06.

Schuberth S3 to kolejny krok w rozwoju sportowo-turystycznych kasków niemieckiego producenta, a także pierwszy kask integralny tej marki spełniający warunki normy ECE 22.06. Schuberth S3 to idealne połączenie osiągów i bezpieczeństwa kasków wyścigowych z komfortem znanym z modeli turystycznych. Co ważne, nowy Schuberth S3 spełnia również najświeższe standardy Schuberth w zakresie bezpieczeństwa, aerodynamiki i aeroakustyki.

Segment kasków integralnych to zresztą cześć DNA Schuberth, którego historia sięga początków istnienia firmy. Pierwszy kask integralny został bowiem zaprezentowany przez tę markę już w 1976 roku. Projektując najnowszego „integrala” eksperci, technicy i inżynierowie czerpali inspirację z tego dziedzictwa, dzięki czemu stworzyli nową generację kasków integralnych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nie od dziś wiadomo, że dla Schubertha najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie inaczej jest w przypadku modelu S3 – to pierwszy kask integralny tej marki, spełniający standardy normy ECE 22.06. Skorupa zewnętrzna wykonana jest z włókna szklanego w opatentowanej przez Schuberth technologii Direct Fiber Processing. Dodatkowo została wzmocniona warstwą karbonu w celu poprawy pochłaniania energii oraz obniżenia masy.

Tak jak cała gama modeli bawarskiego producenta, w S3 także zastosowano system A.R.O.S., który zapobiega zrolowaniu się kasku z głowy podczas wypadku. Tym razem system połączono z paskami pod brodę w nowy sposób, jeszcze bardziej podnosząc komfort w okolicy gardła.

Co ciekawe, w kasku Schuberth S3 wprowadzono także system awaryjnego wyjmowania policzków S.R.S. (Schuberth Rescue System). Dzięki niemu służby ratunkowe mogą łatwo usunąć wyściółkę policzkową kasku, ciągnąc za dwie taśmy. Nie tylko zmniejsza to siły działające na kark użytkownika, ale też znacznie ułatwia zdjęcie kasku z głowy.

Świetna akustyka i komfort

Już od pierwszego integralnego kasku Schuberth (o nazwie Integral), świetne właściwości aeroakustyczne były tym, co wyróżniało wszystkie modele integralne tej marki. Podczas prac rozwojowych modelu S3 technicy i kierowcy testowi spędzili długie godziny nie tylko w tunelu aerodynamicznym, ale też i na niemieckich drogach. Wszystko po to, by jak najlepiej zoptymalizować kształt skorupy, a także osiągnąć odpowiedni balans pomiędzy aerodynamiką a najniższym możliwym poziomem hałasu.

Model S3 posiada też nowy, podwójny wlot powietrza na szczęce, wyposażony w wymienny filtr powietrza, pozwalający na prawidłowe oddychanie w ekstremalnych warunkach. Ergonomiczne przyciski umożliwiają łatwą obsługę dwóch niezależnych wlotów wentylacji na szczęce. Z tyłu zastosowano z kolei nowy spojler, który wyposażono w wylot ciepłego powietrza.

Co ważne, S3 oferuje również zintegrowaną i regulowaną blendę przeciwsłoneczną oraz ulepszone pole widzenia – dzięki opatentowanemu mechanizmowi V-lock. Model posiada też preinstalowaną wkładkę Pinlock 120, zapobiegająca parowaniu wizjera.

Interkom też tu jest

Niezwykle łatwy w montażu, konfiguracji i obsłudze, interkom SC2 wyznacza nowe trendy w motocyklowej komunikacji. Mikrofon, słuchawki HD oraz trzy anteny dla radia, komunikacji Bluetooth i technologii Mesh są już preinstalowane w kasku S3. SC2 jest zresztą bajecznie prosty w montażu. Zdejmij dwie zaślepki, wepnij pilota, potem jednostkę centralą i jesteś gotów do drogi!

Co ważne, dzięki technologii Mesh 2.0 Schuberth SC2 pozwala osiągnąć nieporównywalny poziom jakości połączeń interkomowych, redefiniując pojęcie „sieci komunikacji”. Technologia Mesh 2.0 umożliwia bowiem połączenie ze sobą właściwie nieograniczonej liczby rozmówców. Nowy system wyposażony jest dodatkowo w mikrofon i słuchawki HD marki SENA. Zaawansowana kontrola szumów, wirtualny asystent oraz zasięg są na równi z najlepszymi produktami dostępnymi na rynku.

Dopasuj Schubertha S3 do siebie

Warto wiedzieć, że wyściółka w modelu S3 wyznacza nowy standard w zakresie zapewniania maksymalnego komfortu. Standardowy rozmiar i kształt wyściółek został zaprojektowany tak, żeby zapewnić jak najwyższy komfort wszystkim użytkownikom.

Dotychczas osoby, które posiadają bardziej nietypowe kształty głów, bardzo często zmuszone są dużych kompromisów przy doborze odpowiedniego rozmiaru. Schuberth postanowił wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, dołączając model S3 do programu Schuberth Individual. Oferuje on wyściółki o różnej grubości zarówno dla boków i tyłu głowy, jak i policzków. (Wyściółki górnej części głowy o różnej grubości są dostępne dla rozmiarów M/L/XL).

Schuberth S3 – cena i rozmiary

Kask integralny Schuberth S3 dostępny będzie w sumie w siedmiu rozmiarach, które podzielono dodatkowo na dwa rozmiary skorupy zewnętrznej:

Skorupa 1: XS (53) – S (55) – M (57) – L (59)

Skorupa 2: XL (61) – XXL (63) – XXXL (65)

Sugerowana cena detaliczna wynosić będzie od 2549 do 2999 zł, w zależności od wersji kolorystycznej.

Więcej informacji o kasku Schuberth S3 znajdziecie na stronie https://s3.schuberth.com/pl

KOMENTARZE