fbpx
A password will be e-mailed to you.

Nowe technologie mają nam ułatwiać życie i w woli jasności jesteśmy za tym by jak najszybciej wchodziły do użytku. Z tym gadżetem mamy jednak problem.

Większość wyświetlaczy HUD do kasków jest w stanie przekazać nam ważne informacje np. wskazówki z nawigacji czy ostrzec o niebezpieczeństwie lub nawet powiedzieć, że jakiś pojazd znajduje się w martwym polu naszego lusterka.

Samsung poszedł o krok dalej. Patrząc na potrzeby ”młodzieży„ stworzył szybę do skuterów i motocykli połączoną oczywiście z telefonem, na której wyświetlane są wszelkiego rodzaju powiadomienia.

Jak już wspomnieliśmy do nawigacji nie mamy żadnych zastrzeżeń, ale do komunikatów z Facebooka czy innych sieci społecznościowych już tak. Na szybie mają się pojawić wpisy w stylu ”zjadłem obiad, masz tu fotkę mojego talerza„. Producent oczywiście podkreśla, że użytkownik po zobaczeniu komunikatu będzie mógł się zatrzymać, oddzwonić, odpowiedzieć na wpis itp., a w trakcie jazdy przecież cały czas nie będzie odrywał rąk od kierownicy.

Szczerze powiedziawszy jak patrzymy na niektórych użytkowników smartfonów, którzy idąc wpadają na innych ludzi bo właśnie zaczytali się we wpisach na jakimś portalu społecznościowym to wątpimy czy te ręce na kierownicy coś dadzą skoro wzrok będzie utkwiony w powiadomieniach, a nie na tym co dzieje się na drodze.

KOMENTARZE