fbpx
A password will be e-mailed to you.

Są najlepsi w kraju w swoich grupach. Mają obycie w zawodach rangi międzynarodowej, reprezentowali już Polskę za granicą. Są nową, zdolną i szybką generacją zawodników w bardzo wymagającej kondycyjnie i technicznie dyscyplinie jaką jest motocross. I teraz potrzebują waszego wsparcia, by móc pojechać do Finlandii i wziąć udział w Mistrzostwach Świata Juniorów.

Przewidywany skład uczestników MŚ Juniorów to naprawdę mocna ekipa, zawodnicy dobrze znani z Mistrzostw Polski, eliminacji Mistrzostw Europy, jak też i Mistrzostw Czech:

Klasa 125 ccm:

– Bartek Jaworski (potrójny mistrz Polski)

– Seweryn Gazda (wicemistrz Polski)

Klasa 85 ccm:

– Dawid Zaremba (mistrz i wicemistrz Polski)

– Michał Psiuk (wicemistrz Polski, czwarty zawodnik Europy w finale ME klasy 65cm z 2021r).

Klasa 65 ccm:

– Kuba Pućkowski (mistrz Polski).

Jak pisze Anna Kowalska, jedna z organizatorek zbiórki i całego wyjazdu młodych zawodników:

Wobec skandalicznego i hańbiącego sport oraz jego rozwój braku wsparcia ze strony Polskiego Związku Motorowego, i pozostawienia wszystkich na zaledwie kilka tygodni przed startem MŚ bez jakiejkolwiek dotacji mimo otrzymania ponad miliona złotych z Ministerstwa Sportu, chcemy pomóc małej, kilkuosobowej grupie naszych juniorów w wyjeździe do fińskiego Vantaa na Mistrzostwa Świata Juniorów (26-28.08). Mamy w końcu solidną, wyselekcjonowaną wynikami sportowymi (wszyscy to mistrzowie i wicemistrzowie kraju!) ekipę, która ma szansę dobrze zaprezentować się wśród najlepszych z całego świata. Wesprzyjmy ich i pomóżmy pokryć koszty wyjazdu (paliwo, prom do Helsinek) aby mogli zrealizować start w najważniejszej dla nich imprezie sportowej!

Szacowany łączny budżet to kwota potrzebna na całą ekipę. Do końca zbiórki pozostał tylko jeden dzień! Ewentualna nadwyżka zostanie przekazana na kolejne starty zagraniczne zawodników, by wspomóc ich sportowy rozwój.

Link do zbiórkiCała akcja jest już znana w środowisku motocyklistów terenowych, ale liczymy też na wielu innych miłośników jednośladów, oraz ludzi którzy doceniają czyjś uczciwy wysiłek, ciężką pracę treningową, i coraz lepsze wyniki sportowe. To w tych najzdolniejszych młodych trzeba inwestować i ich wspierać, żeby później były wyniki.

Organizatorzy akcji:

Jacek Wilkaniec – były mistrz Polski w motocrossie, Alek Skoczek – fotograf i dziennikarz zajmujący się motocrossem od 12 lat, Anna Kowalska – mama jednego z zawodników.

KOMENTARZE