fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wraz ze Speed-Day nasza redakcja zaprasza motocyklistów amatorów do udziału w Speed-Day Trophy w dniach 24-26 kwietnia. W 2014 roku będzie to pierwsza, jednak nie ostatnia edycja.

W tym sezonie postanowiliśmy zadbać nieco bardziej o motocyklistów lubiących kręta nitkę toru. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak gigantyczne koszty pociąga za sobą sport wyczynowy. Istnieją jednak inne, zdecydowanie tańsze niż wyścigi formy korzystania z torów i do tego właśnie chcielibyśmy Was zachęcać. Zacieśnimy więc współpracę  z organizatorami cyklu imprez Seed-Day, mając nadzieję, że przyczyni się to do popularyzacji tego typu imprez. Oto co organizatorzy mówią sami o sobie:

Co nas wyróżnia:1. Brak wpisowego do pucharu.2. Bardzo ciekawe i wartościowe nagrody (szczegóły w zasadach pucharu).3. Regulaminy eliminujące „łowców nagród” – puchary przeznaczone dla osób uprawiających rekreacyjnie sport motocyklowy.4. Chcemy budować radość z jazdy i podnosić umiejętności a nie kreować wyścig zbrojeń wymuszający istotne nakłady finansowe uczestników.5. Wszystkie rundy odbywają sie na naszym polskim domowym Torze Poznań.6. Relacje medialne, tj. prasa i telewizja, kreujące właściwy obraz polskiego motocyklisty.7. Zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo i legalność wyścigów (uczestnictwo w wyścgach nielegalnych powoduje np. ryzyko odmowy wypłaty odszkodowań oraz może powodować utratę posiadanych licencji).8. Mila atmosfera i powyścigowe „after party”.9. Dostępny pełny serwis techniczny i oponiarski (zakup, wymiana).10. Opieka licencjonowanego instruktora sportu motocyklowego PZMot.

Pierwsza edycja wyścigu już 25 kwietnia 2014.

Zapraszamy wszystkich na imprezę powyścigową w dniu 25 kwietnia na terenie Toru Poznań – „Speed-Day – Otwarcie Sezonu 2014”.

W luźnej atmosferze będzie można porozmawiać ze znanymi zawodnikami i postaciami ze świata motocykli (prasa, prezentacja firm z branży) oraz kadrą Speed-Day. Będzie dużo muzyki, grill, zabawa i konkursy. Zapraszamy absolutnie wszystkich sympatyków na Wyścigową 3 Przeźmierowo. Rozpoczynamy już od godz. 19.

Uwaga! Aby wystartować w wyścigach, konieczne jest posiadanie licencji B.

Licencję można uzyskać, zdając egzaminy teoretyczne i praktyczne na Speed-Day’u.

W celu uzyskania licencji B niezbędne jest dostarczenie badań lekarza sportowego, potwierdzających zdolność kandydata do uprawiania sportów motorowych. Należy mieć ze sobą następujące aktualne badania: morfologia, OB, badanie ogólne moczu, poziom glukozy we krwi oraz EKG.

Aby  ułatwić uczestnikom przejście przez ten nieco skomplikowany proces,  już 7 kwietnia podczas I edycji 2014 Speed-Day’a odbędzie się wstępne szkolenie czyli Speed-Day School.

Takie przygotowanie kosztuje 300 zł i zawiera: szkolenie teoretyczne, możliwość wykonania odpłatnie finalnego badania przez lekarza sportowego, egzamin na licencje, jedną sesję treningową, jedną sesję kwalifikacyjną oraz jedną sesję wyścigową. Sami widzicie, że dramatycznie drogo nie będzie.

Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to można dokupić pozostałe sesje Speed Day’owe w cenie 70 zł za jedną sesję. Dotyczy to jednak wyłącznie osób korzystających ze Speed-Day School.

materiały prasowe

Pełny kalendarz w formacie PDF można pobrać tutaj.

Kolorem czerwonym oznaczone sa sesje zwykłe Speed-Day. W rubryce obok podany jest typ harmonogramu danego dnia (typ „ABC” lub typ „M”). W pliku podane są szczegółowo obydwa harmonogramy.

Kolorem pomarańczowym oznaczone są dni Speed-Day, gdy odbywają się rundy pucharu Daytona Speed-Day Cup oraz Speed Day Trophy.

Kolor jasnoniebieski to Dni Motocyklisty.

Pozostałymi kolorami oznaczone są inne ciekawe imprezy na Torze Poznań np. DRE i DTSD to dni w których odbywają się specjalne imprezy dla posiadaczy motocykli Ducati i Triumph. W kalendarzu zaznaczamy także: Szkolenie California Suprebike School, Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski, Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski oraz inne imprezy.

Więcej informacji, oraz szczegółowy regulamin imprezy znajdziecie tu: http://www.speed-day.pl/index.php?option=com_cont&view=cont&id=102&catid=39

Organizatorzy Speed-Day są do dyspozycji pod adresem mailowym: [email protected] lub [email protected]

KOMENTARZE