Jak rozpocząć sezon z przytupem? Najlepiej robiąc 2 rundy w 1 weekend. Tak rozpoczynamy sezon 2019 Supermoto w Koszalinie!

 
11 maja otwieramy sezon podczas  Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto w Koszalinie. Motopark Koszalin gości crossy z na małych kołach już od kilku ładnych lat. W tym sezonie również nie mogło zabraknąć go na Supermotowej mapie Polski.

Nowa pojemność w klasie pucharowej

Tor usytuowany jest w centrum miasta, a dodatkowo atrakcyjność tej rundy zwiększa niewielka odległość do serca wakacyjnych imprezowni –Mielna.
W sezonie 2019 będziemy się ścigać w 4 kategoriach. Zaczynając od klasy dla osób nowych ( Amator) przez 2 klasy Pucharu polski ( C4- street – dla tych co nie lubią się brudzić, C2 – jako klasa średnio zaawansowana) na Mistrzostwach Polski kończąc (S2). Nowością w tym sezonie jest dołączenie do klas pucharowych oddzielnej punktacji dla motocyklów do 250 ccm. 
 
We wszystkich klasach za wyjątkiem Amator zostaną rozegrane każdego dnia 2 wyścigi poprzedzone treningami kwalifikacyjnymi oraz wolnymi. Na miejscu organizator przewiduje również egzamin na zdanie licencji zawodniczej 10.05 o godzinie 19:00 
Zawodnicy bez licencji, którzy chcą spróbować swoich sił potrzebują jedynie odpowiednie badania lekarza sportowego a wszelkie formalności zostaną dopełnione na miejscu. 
KOMENTARZE


REKLAMA


REKLAMA
Polecane artykuły
Mateusz Wąsowski rozpoczął swój motocyklowy sezon od sobotniego zwycięstwa przed…
Fantastyczna atmosfera, cały dzień na motocyklu, 30 wyjątkowych zadań rozrzuconych…