fbpx
A password will be e-mailed to you.

NIGHT of the JUMPs już lada dzień. Nasz konkurs rozstrzygnięty – mamy zaproszenia dla czytelników! Zapraszamy także na relację z rundy Mistrzostw Świata w Ostrawie.

Już za pięć dni główni bohaterowie odpalą motocykle w ERGO ARENIE. Nie może was tam zabraknąć! Mamy zwycięzców w naszym konkursie. Bilety na imprezę zdobyli:

Marcin Mroziewicz,  Warszawa

Marta Helbin,  Gdynia

Gratulujemy!

W minioną sobotę najlepsi zawodnicy Freestyle Motocrossu zmierzyli się w dziewiątej rundzie Mistrzostw Świata w Ostrawie. Faworytem był pochodzący z tego miasta i zarazem urzędujący Mistrz Świata Libor Podmol. Niestety dla tego zawodnika oraz jego zagorzałych fanów karty w finale zostały rozdane zupełnie inaczej. Na najwyższym stopniu podium stanął były Mistrz Świata Remi Bizouard. Za nim uplasowali się Javier Villegas i Petr Pilat. Walka o rozgrywkę finałową w Ostrawie była bardzo zacięta, ale tylko sześciu najlepszych miało szansę powalczyć bezpośrednio o miejsca na podium: Jose Miralles, Brice Izzo, Petr Pilat, Javier Villegas, Libor Podmol i Remi Bizouard. Niesamowite kombinacje wykonywane razem z saltem w tył, lądowania bez trzymania kierownicy, czy z nogami po jednej stronie motocykla co chwila podrywały widzów na równe nogi. Libor Podmol startujący w swoich setnych zawodach NIGHT of the JUMPs nie miał niestety powodów do świętowania. Po przedostatnim skoku zaliczył poślizg i nie był w stanie wykonać najważniejszego, podwójnie punktowanego tricku. Tym samym stało się jasne, że faworyt publiczności nie wskoczy na podium. Pozostali zawodnicy stoczyli istną bitwę na najbardziej odjechane tricki. Wśród nich nie zabrakło Mini Backflipa wykonywanego tuż nad samą ziemią.

W finale konkursiu Race&Style niezwykle pasjonujący pojedynek stoczyli Lukas Weis i Jose Miralles. Dosłownie o długość koła był szybszy reprezentant Niemiec. W konkursie Highest Air wygraną wyskakał Czech Frantisek Maca pokonując poprzeczkę ustawioną na wysokości 8,4 metra.

Do składu dołączy reprezentant Botswany Alastair Sayer. Sayer jest jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników na świecie. Jego bardzo widowiskowy i nieco szalony styl od lat nieprzerwanie zjednuje mu widzów dookoła globu. Alastair czuje się świetnie wykonując ewolucje zarówno będąc kołami do góry, jak i kołami w dół. Poza Freestylem Alastair świetnie zna się na „łamaniu” motocykla w powietrzu, czego dowodem może być brązowy medal X Games w Dubaju w konkursie Best Whip. Jakby tego było mało skok wzwyż na motocyklu również nie przysparza mu problemów. Wręcz przeciwnie, Sayer jest jednym z ekspertów tej konkurencji na świecie! W zeszłym roku pobił rekord świata w tej dyscyplinie. Rekord, który został ustanowiony przez Tommy’ego Clowersa aż dziesięć lat wcześniej. Nikomu innemu wcześniej się ta sztuka nie udała. Sayer bezbłędnie pokonał poprzeczkę ustawioną na wysokości aż 11 metrów! Możemy być pewni, że „Jakalas”, jak go nazywają przyjaciele, godnie zastąpi kontuzjowanego Josha Sheehana i dostarczy polskiej publiczności wielu emocji. Niewykluczone, że podejmie próbę wzbicia się motocyklem jeszcze wyżej i pobije tegoroczny wynik Matta Buytena (11,3 metra). ERGO ARENA jest gotowa na rekord świata, mamy nadzieję, że wy także!

Początek zawodów NIGHT of the JUMPs 26 listopada 2011 o godzinie 19.00 (otwarcie bram o 17.00), a 27 listopada 2011 o godzinie 15.00 (otwarcie bram o 13.00). Bilety już od 69,00 zł. Organizator dla chętnych przygotował również specjalne pakiety grupowe przy zakupie powyżej 10 biletów 15% zniżki, przy zakupie powyżej 20 biletów 30% zniżki oraz pakiety VIP w cenie 415,00 zł. Wszystkie wejściówki są dostępne w sprzedaży na stronie: www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju, oraz bezpośrednio w ERGO (do soboty w godzinach 10-19, a w niedzielę w godzinach 10-15).

KOMENTARZE