fbpx
A password will be e-mailed to you.

Nad ranem czasu lokalnego rozpoczął się pierwszy etap rajdu Dakar 2020, prowadzący z Jeddah do Al Wajh. Na zawodników czeka odcinek o długości 433 kilometrów. W tym 319 kilometrów odcinka specjalnego.

Po pierwszych 208 kilometrach Maciek Giemza jest 26., a Adam Tomiczek 38.! Natomiast Kamil Wiśniewski jedzie z 7. czasem! To nie wszystko! Krzysztof Jarmuż, startujący w kat. Original by Motul, zameldował się na 57. pozycji! A Rafał Sonik walczy o prowadzenie, jadąc obecnie z 2. czasem!

Pechowy początek rajdu

Przygoda nie ominęła Jakuba Przygońskiego, który na pierwszym waypoincie zameldował się z 3. czasem. Niestety kilkadziesiąt kilometrów później – na 146 kilometrze – jego samochód uległ awarii i obecnie czeka na pomoc. Według informacji zawartych w social mediach ORLEN Teamu przyczyną postoju jest awaria skrzyni biegów. Obecnie załoga czeka na ciężarówkę serwisową. 

W Rajdzie Dakar 2020 wystartowało ponad 500 zawodników z 50 krajów. 42. edycja rajdu Dakar po raz pierwszy zawitała do Arabii Saudyjskiej, w której wszyscy zawodnicy zmierzą się na totalnie nowym gruncie. Kuba Przygoński jest jednym z faworytów rajdu w kategorii aut. Maciek Giemza oraz Adam Tomiczek walczą o poprawienie poprzednich wyników i wskoczenie do pierwszej dziesiątki rajdu. Podczas tegorocznego Dakaru motocykliści w ciągu 12 dni pokonają 7859 kilometrów!


 

KOMENTARZE