fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ultra sportowe, turystyczne, crossowe, adventure, jet, integralne, szczękowe – tu w kaskach wybór jest ogromny. Problem pojawia się kiedy szukamy kasku pasującego do customowej maszyny.

Rzadko można spotkać kask, który swoim charakterem będzie oddawał klasyczny klimat, w malowaniach, które się podobają, a przede wszystkim nie będzie zbytnio obciążał portfela. Bardzo często niemożliwe staje się możliwe i taki właśnie jest kask Origine Vega, który skutecznie godzi te wszystkie cechy.

Kask w stylu retro: Origine Vega

Kask, który wyszedł spod ręki włoskich projektantów kosztuje 899 zł, co sanowi konkurencyjną cenę w segmencie kasków retro, które idealnie pasują do maszyn typu Cafe Racer, Scrambler czy Bobber. Nie trzeba wydawać wielkich pieniędzy żeby wyglądać na swojej oldschoolowej maszynie ze smakiem.

Ten kask będzie dobrze wyglądał w zestawie z trampkami, jeansami i brązowymi skórzanymi rękawiczkami. W przypadku Vegi nie ma mowy o kompromisach. W parze z designem idzie również bezpieczeństwo. Kask posiada europejską homologację ECE 22-05 i zapięcie typu DD, które daje pewność że przy najbliższej możliwej okazji kask nie spadnie nam z głowy.

Styl i bezpieczeństwo

Skorupa wykonana jest z włókna szklanego, którego duża sztywność sprawia, że siła uderzenia rozkłada się równomiernie, a przy tym nieduża waga zapewnia komfort użytkowania na co dzień. Dla lepszego dopasowania Vega występuje w dwóch rozmiarach skorupy. Cztery regulowane przednie otwory wentylacyjne w połączeniu z tylnymi zapewniają komfort podczas jazdy w upalne dni.

Romans klasyki z nowoczesnością: kask Origine Vega

Może nie jest to kask, który ma mnóstwo „bajerów”, w nim po prostu trzeba się dobrze czuć i czerpać czystą przyjemność z jazdy. Jak na jego prosty i surowy charakter dobrze leży na głowie, a wyściółka imitująca zamsz jest wyjątkowo przyjemna. Bez problemu można ją wyjąć i wyprać aby zachować kask w czystości. Kask ten jest stworzony dla tych, którzy cenią sobie niepowtarzalny charakter swojej maszyny i z sentymentem wracają myślami do dawnych czasów.

Cena: 899 zł

Wejdź po więcej szczegółów na stronę

KOMENTARZE