fbpx
A password will be e-mailed to you.

W zgodzie z tą dewizą powstały torby od 21 Brothers. Produkt, który przetestowaliśmy to sprzęt typowo off-roadowy, chociaż jak widzicie na zdjęciach, torby z powodzeniem możemy zastosować nie tylko na motocyklach enduro. Rogale łączą cechy sakw motocyklowych oraz torby na siedzenie. Z tym, że przestrzeni bagażowej mamy więcej, a środek ciężkości motocykla nadal jest stosunkowo […]

W zgodzie z tą dewizą powstały torby od 21 Brothers. Produkt, który przetestowaliśmy to sprzęt typowo off-roadowy, chociaż jak widzicie na zdjęciach, torby z powodzeniem możemy zastosować nie tylko na motocyklach enduro. Rogale łączą cechy sakw motocyklowych oraz torby na siedzenie. Z tym, że przestrzeni bagażowej mamy więcej, a środek ciężkości motocykla nadal jest stosunkowo nisko.

Rogal wykonany jest z bardzo grubego i wodoodpornego materiału, który naprawdę ciężko popsuć. Parę dni po powrocie z testów sprzęt posłużył mi za podłoże pod auto terenowe. Fura się zakopała w błocie, a droga z dywaników i rogala okazała się jedyną drogą ucieczki. Cóż ten nietypowy test sprzęt zdał celująco.

Fakty są dwa: im mniej tym łatwiej, im niżej tym lżej.

Po załadowaniu rogala sprzętem biwakowym i ubraniami ten nabiera kształtu. Przewagę nad zwykłymi torbami widać już na pierwszy rzut oka. Jest stabilny, a możliwość jego zgubienia minimalna. Dodatkowo wykorzystujemy do montażu paski, które ułatwiają operację przymocowania torby do motocykla. Na górę możemy wrzucić kolejną torbę. Wszystko działa perfekcyjnie.

Advertisement

Rogal w całej tylnej części posiada długi, gruby zamek, który jest jego największą zaletą oraz wadą. Zaletą ponieważ nie wyobrażam sobie jak można go zniszczyć, wadą ponieważ ciężko się go zamyka, a jego wodoodporność pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście producent jest na to przygotowany, 21 Brothers oferuje wewnętrzne worki, które doszczelniają wszystkie przedmioty w torbie. Trzeba pamiętać, że wykorzystując rogale w warunkach terenowych np. podczas przeprawy przez rzekę, żaden zewnętrzny pokrowiec przeciwdeszczowy nie spełni swojej funkcji. Dodatkowo torbę możemy zamówić z klejonymi szwami i dodatkowymi pętlami ułatwiającymi montaż kolejnych przedmiotów na górze torby. Nasze testówki nie były wyposażone w żadne uchwyty co dawało się we znaki, chociaż mając ze sobą ekspandery bądź pasy bagażowe bez problemu załadujemy się w nawet najdalszą podróż.

21 Brothers produkuje sprzęt świetnie wykonany i gotowy na każdą ewentualność. Dokupienie oferowanych usprawnień wydaje się obowiązkowe. Tak załadowany biwak możemy dowieźć w każde miejsce świata!

KOMENTARZE