fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dziś jadą przez Rumunię. We wtorek 20 maja wyruszyli z londyńskiej Ace Cafe. Prowadzona przez posiadacza BMW R 1200 GS Micka McDonalda grupa 14 jeźdźców z Australii, USA, Kanady i Zimbabwe spędzi w siodle ponad 100 dni, przejeżdżając 28,5 tys. kilometrów.

Uczestnicy ekspedycji z Londynu do Magadanu „Road of Bones” („Droga Kości”), zorganizowanej przez przedstawiciela Compass Expeditions, firmy będącej partnerem BMW Motorrad Travel, objadą czwartą część obszaru ziemi, przemierzając jedne z najbardziej odległych i najbardziej ekscytujących okolic na świecie. Zakończenie podróży planowane jest na początek września.

Ze stolicy Wielkiej Brytanii trasa prowadzi do syberyjskiego Magadanu. Po drodze uczestników czeka wiele ważnych przeżyć i okazji do przemyśleń, gdy doświadczą kontrastów przejeżdżając przez Francję, Belgię, Niemcy, Austrię, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Rosję, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan i Mongolię, powracając znów do Rosji.

Dla wielu z nich jest to jedyna szansa doświadczenia jazdy po niesławnej „Drodze Kości”, która czyni tę wyprawę wyjątkową. Legendarna droga trafiła do motocyklowego folkloru dzięki Ewanowi McGregorowi i Charleyowi Boormanowi, którzy przejechali ją całą na swoich BMW R 1150 GS Adventure podczas słynnej wyprawy Long Way Round dekadę temu. Mnóstwo poważnych wyzwań, napotkanych na tej drodze, wywarło na parze przyjaciół trwałe wrażenie, udokumentowali to w filmowej relacji z podróży.

Rok temu, na tej drodze, Jochen „Joe Dakar” Stather dał niezły wycisk swemu nowemu podróżnemu enduro BMW F 800 Adventure, gdy wjechał w głąb Rosji podczas swojej wyprawy „Hard Way East”, prowadzącej z Monachium do Magadanu (zobacz na http://www.bmw-motorrad.com/com/en/fascination/specials/Hard-way-east/hard-way-east_home.html by dowiedzieć się więcej)

Advertisement

Założyciel Compass Expeditions, Mick McDonald, pierwszy raz pokonał trasę z Londynu do Magadanu w 2005 roku, a ponieważ ten rodzaj przygody dla mnóstwa motocyklistów z całego świata plasuje się na samej górze listy, zorganizował później dwie komercyjne wycieczki w 2010 i 2012. Podczas wyprawy w 2014 grupie towarzyszy utytułowany twórca filmów dokumentalnych Robin Newell z Thought Films, który na płycie DVD wyda film opowiadający o tej podróży.

– To wspaniale, że 13 motocyklistów i jeden pasażer jadą z nami podczas tegorocznej, 105-dniowej ekspedycji „Road of Bones”, która poprowadzi nową trasą przez Europę, z dodatkowymi wycieczkami po prywatnych terenach dookoła jeziora Bajkał oraz objazdem Gułagów w okolicy Magadanu. Mamy nadzieję, że ludzie będą z zainteresowaniem śledzić naszą podróż online i podzielą się obserwacjami z uczestnikami wyprawy. Będziemy więc zamieszczać sprawozdania, fotografie i filmy z tego najbardziej niezwykłego, szalonego rajdu – mówi Mick.

Więcej informacji o wyprawie można znaleźć pod adresem www.londontomagadan.com.

KOMENTARZE

Advertisement