fbpx

Doczekaliśmy się! Podczas wirtualnej prezentacji zespół CryptoDATA RNF MotoGP jako ostatni spośród ekip klasy królewskiej ujawnił swoje barwy na sezon 2023 MotoGP. Tym samym team otwiera całkowicie nowy rozdział swojej historii, przesiadając się na motocykle Aprilia RS-GP i zatrudniając nowych zawodników: Miguela Oliveirę i Raula Fernandeza.

Po wieloletniej przygodzie z Yamahą, w sezonie 2023 ekipa RNF MotoGP Team zyskała nowego sponsora – CryptoDATA oraz całkowicie nowe motocykle. Zespół przesiada się bowiem z satelickich M1-ek na maszyny Aprilia RS-GP w specyfikacji 2022. Zmianie uległ także skład – w miejsce przechodzącego do Moto2 Darryna Bindera i „emeryta” Andrei Dovizioso, szeregi RNF zasilili Miguel Oliveira oraz Raul Fernandez.

Początkowo prezentacja teamu RNF miała odbyć się kilka dni temu na torze Estoril pod Lizboną. Ostatecznie zdecydowano się jednak na zmianę daty, a także na przeniesienie całego wydarzenia do sieci. Trzeba przyznać, że ekipa zaskoczyła barwami Aprilii, stawiając nie tylko na znaną już czerń i granat, ale także na trochę ciemnej zieleni. Wielu spodziewało się, że to ten ostatni kolor będzie bazowym po tym, jak w podobne barwy pomalowano zespołowe ciężarówki.

 

Dla Miguela Oliveiry nadchodzący sezon będzie już piątym w klasie MotoGP, ale jednocześnie pierwszym na innym motocyklu aniżeli KTM. Pierwsze jazdy Portugalczyka na RS-GP wypadły naprawdę pomyślnie i kto wie, na co będzie go stać w tym roku. Tym bardziej, że Oliveira, który ma już na koncie pięć zwycięstw i łącznie siedem finiszów na podium w MotoGP, chętnie poprawi swoje statystyki.

„Bardzo podobają mi się nowe barwy” – rozpoczął Oliveira. „Te kolory są inne od wszystkich i wyjątkowe. Nie mogę doczekać się, aż wyjadę w nich po raz pierwszy na tor podczas mojej domowej rundy w Portugalii. W 2023 czeka mnie nowe wyzwanie, więc mam nadzieję, że uda nam się spisać jak najlepiej i osiągnąć cele, które postawiliśmy sobie na ten rok. W motocyklu drzemie duży potencjał i jestem pewien, że wraz z zespołem możemy wszystko jeszcze lepiej dopasować do mojego stylu jazdy. Dzięki temu będziemy konkurencyjni”.

Na znaczny progres względem sezonu 2022, w trakcie którego debiutował w MotoGP, liczy też Raul Fernandez. Hiszpan awansował do klasy królewskiej jako wicemistrz świata Moto2, ale dostosowanie się do nowej kategorii na trudnym w prowadzeniu KTM-ie nie było zbyt łatwe. Na Aprilii Fernandez złapał jednak drugi oddech i był całkiem szybki podczas zimowych testów, co może zwiastować solidny sezon w jego wykonaniu.

„Te motocykle zdecydowanie wyróżniają się w tłumie. Przyszedłem do zespołu z kompletnie zresetowanym nastawieniem. Wszystko jest nowe, nie tylko kolory, a ja cieszę się, że tu jestem i znów dobrze bawię się na motocyklu. Moim głównym celem na ten sezon jest powrót do jazdy z uśmiechem na ustach. Cieszę się, że jestem częścią tego zespołu, bo myślę, że mam tutaj ogromne możliwości. Mamy dobry motocykl w postaci Aprilii, która wykonała świetną pracę. Dobrze poszło nam podczas testów w Sepang i Portimao, więc nie mogę już doczekać się startu sezonu” – przyznawał Fernandez, którego najlepszym finiszem w MotoGP jest dwunaste miejsce. 

Pierwsze treningi do GP Portugalii 2023 odbędą się już w piątek! To będzie ekscytujący weekend, bo nie tylko rozpocznie tegoroczną rywalizację w MotoGP, ale też po raz pierwszy zawodnicy wystartują w Sprincie!

KOMENTARZE