fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zgodnie z dotychczasową filozofią BMW chce dotrzeć z nowym modelem – G310R – do młodszych kierowców. Postanowili zatem wypuścić komiks, który będzie promował jednoślad.

Nie jest to nowy pomysł. Harley-Davidson i Marvel, poza filmami, już współpracowali właśnie w ten sposób. Poza tym niedawno widzieliśmy jak paskami komiksowymi promowany był też Ducati Scrambler Sixty2. Najwyraźniej teraz przyszedł czas na BMW.

Advertisement

Za historię odpowiedzialny będzie Darko Macan. Ilustracje do komiksu wykona natomiast Riccardo Burchielli, który od 15 lat współpracuje z DC, Marvelem czy z marką Dark Horse.

Inspiracją do powstania głównej roli kobiecej, czyli policjantki Makani była modelka Makani Terror. Oprócz niej w komiksie pojawi się cała grupa motocyklistów nazwana Black Riders (dość stereotypowo, ale co poradzić).

„Riders in the Storm”, a dokładniej jego projekt, zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas Comic Con Germany. Dla szerszej publiczności komiks będzie natomiast dostępny dopiero w październiku.

Co ciekawe oprócz samego komiksu pojawi się też specjalna, pokazowa wersja nowego G310R nawiązująca zapewne do tego co zobaczymy na ilustracjach.

KOMENTARZE