fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ricky Carmichael to siedmiokrotny mistrz USA w motocrossie i pięciokrotny mistrz w supercrossie. Ostatnio, wraz ze swoim synem Kadinem, spróbowali swoich sił na terenowych pit bike’ach! Przeczytajcie, co doświadczony kierowca ma do powiedzenia na temat małych motocykli dla początkujących.

Ricky Carmichael to żywa legenda motorsportu. Podczas intensywnej kariery kierowcy zawodowego startował i wygrywał nie tylko w dyscyplinach motocyklowych, ale również w zawodach z cyklu NASCAR. W ostatnim czasie zasiadł za kierownicą pit bike’a francuskiej marki YCF, na których startują m.in. zawodnicy Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike SM.

Dla minicrossów marki YCF to był ciężki sprawdzian pod okiem wymagającego nauczyciela. Ricky Carmichael, czołowy zawodnik SX i MX, zaprosił do testów swojego syna Kadina, z którym przetestowali pit bike’i w pobliżu rodzinnej posiadłości na RC Goat Farm. Przez ręce Rickiego i Kadima przeszły dwa modele YCF: BIGY 190 Daytona i START SE 125. Oto, co o nich myśli starszy Carmichael:

Marce YCF naprawdę zależy na rozwoju społeczności motocyklowej. To naprawdę bardzo dobra jakość. Inżynieria, ergonomia, to są naprawdę dobrze wykonane rzeczy. YCF pochodzi z wyścigowej rodziny, która istnieje w branży już od dawna, dlatego wie, czego chcą klienci, czego się spodziewają i jak bardzo wysokie oczekiwania mają wobec ich motocykli. Posiadając taką mentalność można zbudować naprawdę dobry produkt. Jestem pod wrażeniem tego, jak te motocykle są zbudowane i co mają do zaoferowania. Widać tutaj rękę motocrossowego ridera, który wpadł na pomysł zrobienia kopii z dużego motocykla crossowego. Uważam, że pomogą one wznieść motorsport w wersji pit bike na wyższy poziom. Kategoria minimotocykli pitbike w USA jest coraz bardziej popularna i to jest bardzo dobra wiadomość. Podoba mi się to dlatego, że dzięki temu w świecie motorsportu pojawiają się nowi ludzie i o to właśnie chodzi. YCF jest bardzo przyjazny dla użytkownika i tworzy naprawdę fantastyczny produkt. Myślę, że bardzo dobrze sobie poradzi w kategorii minimotocykli.

Yannick Coquard, założyciel marki YCF, po teście Rickiego i jego syna powiedział:

Poświęcamy dużo czasu na to, aby motocykle YCF reprezentowały bardzo wysoką jakość i były gotowe na najcięższe warunki podczas zawodów. Zobaczyć, jak Ricky Carmichael wraz z synem dzielą miłość do motocykli i testują pojazdy YCF, pokazując przy tym ich pełne możliwości, to wielka duma i wyraz uznania dla marki YCF.

A oto ułamek tego, co Ricky Carmichael potrafi za kierownicą motocykla:

KOMENTARZE