fbpx
A password will be e-mailed to you.

Al Lamb znany ze swoich wyczynów na pustyni solnej Bonneville po raz kolejny ustawia nowy rekord prędkości dla motocykla klasycznego!

Pustynia solna Bonneville ma aż 10 360 km² powierzchni. Początkowo uznawano ją a za przeszkodę nie do pokonania w drodze do Kalifornii. Zazwyczaj obchodzono ja od północy lub od południa. Jako pierwszy przeszedł ją ze wschodu na zachód w 1845 r. amerykański podróżnik i geodeta, a później znany wojskowy i polityk John Frémont. Obecnie miejsce jest Mekką dla kierowców, którzy pragną bić rekordy prędkości. Dzieje się tak, gdyż podłoże jest równe, a sól wytwarza bardzo duże tarcie, dając pojazdom niesamowitą przyczepność.

Warunki te doskonale wykorzystuje Al Lamb, który już w 2012 roku ustanowił rekord prędkości dla motocykla klasycznego, rozpędzając swój sprzęt do prędkości 422 km/h. Rekord ten utrzymywał się aż do teraz. Amerykanin pobił go jeszcze raz. 

Zobaczcie jak wyglądała walka o pobicie rekordu prędkości

Al wykonał ogromną robotę i pobił wreszcie rekord z 2012. Osiągnął prędkość na poziomie  457km/h. Kierowca nie zamierza jednak spocząć na laurach. Chce udoskonalić pojazd, tak aby przekroczyć magiczną barierę 300 mil na godzinę. Jest to aż 482 km/h. Czekamy na kolejne filmy i rekordy!

KOMENTARZE